Kur? AUSTRALIJA
Iškovoti medaliai? 5

2000 m. Sidnėjaus vasaros olimpinės žaidynės

Apie žaidynes

Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse dalyvavo 10 651 sportininkas iš 199 rinktinių. Buvo išdalinta 300 medalių komplektų.

Daugiausia medalių iškovojo (iš viso medalius laimėjo 80 rinktinių atstovai): 1. JAV – 93 (37, 24, 32), 2. Rusija – 89 (32, 28, 29), 3. Kinija – 58 (28, 16, 14).

Lietuva žaidynėse

Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse Lietuvos garbę gynė 61 sportininkas – baidarių ir kanojų irklavimo, bokso, dviračių plento ir treko, dziudo, gimnastikos, imtynių, irklavimo, lengvosios atletikos, krepšinio, plaukimo, stalo teniso, sunkiosios atletikos, šiuolaikinės penkiakovės atstovai.

Lietuviai iškovojo net penkis medalius. Olimpiniais čempionais tapo lengvaatletis disko metikas Virgilijus Alekna ir olimpinį rekordą pasiekusi šaulė Daina Gudzinevičiūtė. Bronza pasipuošė dviratininkė Diana Žiliūtė, irkluotojų įgula Kristina Poplavskaja ir Birutė Šakickienė bei Jono Kazlausko treniruojama vyrų krepšinio rinktinė, kuriai atstovavo Gintaras Einikis, Saulius Štombergas, Eurelijus Žukauskas, Darius Songaila, Šarūnas Jasikevičius, Ramūnas Šiškauskas, Tomas Masiulis, Mindaugas Timinskas, Darius Maskoliūnas, Andrius Giedraitis, Kęstutis Marčiulionis, Dainius Adomaitis.

Lietuvos krepšininkai pusfinalyje po dramatiškos kovos 83:85 nusileido iš NBA žvaigždžių sudarytai JAV rinktinei, o rungtynėse dėl bronzos medalių pranoko žaidynių šeimininkus Australijos krepšininkus – 89:71.

Į prizinius aštuonetus pateko boksininkas Ivanas Stapovičius (5-oji vieta), penkiakovininkas Andrejus Zadneprovskis (7), baidarininkas Alvydas Duonėla (7) ir imtynininkas Mindaugas Ežerskis (8).

Lietuvos vėliavą atidarymo iškilmėse nešė olimpinis čempionas Romas Ubartas.

Įdomūs faktai

Žaidynių atidarymo iškilmėse kartu žygiavo Šiaurės ir Pietų Korėjos delegacijos.

Pirmą kartą olimpinėse žaidynėse dalyvavo Eritrėjos, Mikronezijos ir Palau sportininkai. Keturi Rytų Timoro atstovai startavo kaip nepriklausomi atletai po TOK vėliava.

Olimpinių žaidynių programoje debiutavo triatlonas ir tekvondo.

Pirmuoju istorijoje irkluotoju, laimėjusiu auksą penkiose iš eilės olimpinėse žaidynėse, tapo britas Stevenas Redgrave‘as.