Kur? ITALIJA
Iškovoti medaliai? 0

2006 m. Turino žiemos olimpinės žaidynės

Apie žaidynes

Turino žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvavo 2508 sportininkai iš 80 rinktinių. Buvo išdalinti 84 medalių komplektai.

Daugiausia medalių Turino žaidynėse iškovojo (iš viso medalius laimėjo 26 rinktnių atstovai): 1. Vokietija – 29 (11, 12, 6), 2. JAV – 25 (9, 9, 7), 3. Austrija – 23 (9, 7, 7).

Lietuva žaidynėse

Turino žiemos žaidynėse dalyvavo septyni Lietuvos atstovai – ledo šokėjų pora, po du slidininkus ir biatlonininkus, kalnų slidininkas.

Jau penktose olimpinėse žaidynėse pasirodę Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas vėl pakilo aukščiausiai iš Lietuvos sportininkų – šokių ant ledo varžybose iškovojo septintąją vietą.

Biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė užėmė 18-ąją vietą. Tuo metu tai buvo geriausias nepriklausomos Lietuvos atstovų pasirodymas olimpinėse biatlono varžybose.

Įdomūs faktai

Daugiau nei 900 tūkst. gyventojų turintis Turinas tapo didžiausia iki tol žiemos olimpinių žaidynių sostine.

Pirmą kartą tiesiogines olimpinių žaidynių transliacijas buvo galima stebėti ir mobiliųjų telefonų ekranuose.

Žiemos olimpinėse žaidynėse debiutavo Albanija, Madagaskaras ir Etiopija. Taip pat pirmą ir paskutinį kartą dalyvavo Serbija ir Juodkalnija – tais pačiais 2006 m. ši valstybė pasidalijo į dvi – Serbiją bei Juodkalniją.

Turino žiemos žaidynėse pirmą kartą vyko biatlono bendro starto ir slidinėjimo komandų sprinto lenktynės, snieglenčių krosas ir komandų persekiojimas greitajame čiuožime.