Iškovoti medaliai? 3

2007 m. Europos jaunimo vasaros olimpinis festivalis Belgrade

Faktai ir skaičiai

11 sporto šakų, 100 medalių komplektų, 3000 sportininkų iš 49 šalių.

Daugiausia medalių iškovojo (iš viso medalius laimėjo 37 šalių sportininkai): 1. Rusija – 32 (18, 6, 8), 2. Didžioji Britanija – 24 (9, 7, 8), 3. Italija – 22 (9, 7, 6), … 25. Lietuva – 3 (1, 0, 2).

Lietuva festivalyje

Serbijos sostinėje Lietuvai atstovavo net 64 sportininkai. Jie iškovojo tris medalius.

Pirmą kartą festivalio čempionais tapo krepšininkai, finale 74:72 palaužę ispanus. Kazio Maksvyčio treniruojamoje rinktinėje žaidė Vytenis Čižauskas, Dovydas Redikas, Edgaras Ulanovas, Renaldas Simanavičius, Mantas Petrikas, Deividas Anužis, Rimvydas Brencius, Edvinas Grikštas, Adomas Stakvilevičius, Žygimantas Krupskis, Taurantas Tamošiūnas, Edgaras Bučinskas. Tai buvo pirmoji vadinamosios auksinės jaunųjų krepšininkų kartos pergalė. V.Čižauskas buvo išrinktas naudingiausiu turnyro žaidėju.

Bronzos medalius Belgrade iškovojo lengvaatlečiai – būsimasis pasaulio ir Europos čempionas disko metikas Andrius Gudžius ir bėgikas Mindaugas Baliukonis (200 m).

400 m barjeriniame bėgime ketvirta finišavo Natalija Piliušina, penktas – Silvestras Guogis. Ketvirtas 200 m krūtine rungtyje buvo plaukikas Rokas Čepulis. Penktąją vietą užėmė dziudo imtynininkė Sandra Jablonskytė.