Iškovoti medaliai? 1

2013 m. Europos jaunimo žiemos olimpinis festivalis Brašove

Faktai ir skaičiai

8 sporto šakos, 36 medalių komplektai, 1465 sportininkai iš 45 šalių.

Daugiausia medalių iškovojo (iš viso medalius laimėjo 18 šalių sportininkai):  1. Rusija – 22 (11, 7, 4), 2. Vokietija – 16 (6, 7, 3), 3. Prancūzija – 12 (4, 3, 5), … 14-15. Lietuva ir Didžioji Britanija – 1 (0, 1, 0).

Lietuva festivalyje

Lietuvai atstovavo 14 sportininkų – biatlonininkai, slidininkai, kalnų slidininkas ir dailiojo čiuožimo atstovė.

Po dvylikos metų pertraukos mūsų šalies delegacija iš Europos žiemos jaunimo olimpinio festivalio vėl grįžo su medaliu. Šįkart sidabrą iškovojo biatlonininkė Gabrielė Leščinskaitė, antra įveikusi 10 km nuotolį.

Slidinėjimo varžybose 2001 m. Lietuvai pirmąjį medalį Europos žiemos jaunimo dienose laimėjusios Irinos Terentjevos brolis Stepanas 10 km distanciją įveikė 27-tas.