Iškovoti medaliai? 2

2017 m. Europos jaunimo vasaros olimpinis festivalis Dėre

Faktai ir skaičiai

10 sporto šakų, 130 medalių komplektų, 3675 sportininkai iš 50 šalių.

Daugiausia medalių iškovojo (iš viso medalius laimėjo 38 šalių sportininkai): 1. Rusija – 61 (30, 19, 12), 2. Italija – 38 (14, 11, 13), 3. Vengrija – 41 (13, 14, 14), … 26. Lietuva – 2 (1, 1, 0).

Lietuva festivalyje

70 mūsų šalies sportininkų dalyvavo aštuonių sporto šakų – baidarių ir kanojų irklavimo, dviračių sporto, dziudo, gimnastikos, krepšinio, lengvosios atletikos, plaukimo ir teniso varžybose. Tai buvo gausiausia Lietuvos sportininkų delegacija per visą Europos jaunimo olimpinių festivalių istoriją. Lietuviai Dėre turėjo dvi žaidimų komandas – vaikinų ir merginų krepšinio rinktines.

Mūsų šalies atstovai du kartus kopė ant garbės pakylos – aukso medalius Dėre  iškovojo krepšininkai, sidabru pasidabino dziudo imtynininkė Justina Kmieliauskaitė.

Daugiau kaip pusę Edvino Justos treniruojamos vaikinų krepšinio komandos sudarė vilniečiai: Marekas Blaževičius, Ąžuolas Tubelis, Tomas Zubrys, Erikas Jermolajevas, Ernestas Naruševičius, Ignas Goliančikas, Adas Šimonis. Čempionais tapo ir Nojus Pankratjevas iš Jonavos, Laurynas Vaištaras, Lukas Kreišmontas iš Plungės, Modestas Kancleris ir Gabrielius Čelka – iš Kauno.

Ketvirtąsias vietas iškovojo dviratininkė Akvilė Gedraitytė (asmeninėse lenktynėse) ir plaukikė Kotryna Teterevkova (100 m krūtine). Penktają vietą užėmė merginų krepšinio rinktinė.