Barselonos olimpinės žaidynės 1992

XXV vasaros olimpinės žaidynės
Barselona (Ispanija), 1992 m. liepos 25 – rugpjūčio 9 d.

Šiose žaidynėse Lietuvos delegaciją sudarė 47 olimpiečiai: į Barseloną vyko buriuotojai, plaukikai, imtynininkai, penkiakovininkai, krepšininkai, lengvaatlečiai.
Rugpjūčio 4 d., numetęs diską 65 m 12 cm, Seulo olimpinis vicečempionas Romas Ubartas nepriklausomybę atkūrusiai Lietuvai iškovojo pirmąjį olimpinį aukso medalį!
Bronzos medalius laimėjo Vlado Garasto treniruojami Lietuvos krepšininkai. Pusfinalyje nusileidę JAV rinktinei, rungtynėse dėl trečios vietos lietuviai rezultatu 82:78 nugalėjo Jungtinę komandą (taip vadinosi iš kai kurių buvusios SSRS respublikų sudaryta rinktinė).
Netoli nuo medalių liko boksininkai Vitalijus Karpačiauskas (svorio kategorija iki 67 kg) ir Gitas Juškevičius (per 91 kg), užėmę 5–8 vietas. Du kartus devintas liko baidarininkas Artūras Vieta. Du sykius dešimtą vietą užėmė plaukikas Raimundas Mažuolis. Šiose žaidynėse mūsų šalies rinktinė tarp 64 medalius iškovojusių valstybių užėmė 36 vietą.

Partneriai

TOPsport logotipas web2 Maxima logo web Wake your body VivusLT grey loto

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web RC logo web dolmen LOGO web IDW logo web APRANGAgroup glimstedt nike l r krasta impuls audimas 176x108px2