Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) iniciatyva formalųjį bei neformalųjį švietimą praplečia tūkstančiai pedagogų ir trenerių visoje šalyje, ugdydama olimpines vertybes – tobulėjimą, pagarbą ir draugystę.
Unikalios, Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sukurtos Olimpinių vertybių ugdymo programos (OVUP) mokymai Lietuvoje vyksta nuo 2016 metų. Anksčiau į pirmojo lygmens mokymus įsitraukusiems pedagogams balandžio 15-17 dienomis suteikta galimybė gilinti programos žinias – surengti antrojo lygmens mokymai Birštone.
„Įvyko pirmieji 2024 metų antrojo lygmens OVUP mokymai, skirti jau patyrusiems programos dalyviams. Malonu pastebėti, kad susidomėjimas tik auga, ir mes gavome didelį kiekį paraiškų dalyvauti. Mums džiugu, kad Lietuvoje yra tokie žingeidūs bei aktyvūs pedagogai ir treneriai, kurie nuoširdžiai siekia praturtinti jaunimą ne tik žiniomis, bet ir vertybiniais principais. Esame labai dėkingi OVUP mokymų vadovams Lietuvoje; jų darbas ir atsidavimas yra didelės sėkmės priežastis. Tai, kad galime pakviesti tokius pedagogus yra ir jų kaip olimpinio judėjimo ambasadorių Lietuvoje dėka“, – džiaugėsi LTOK olimpinio švietimo programų vadovas Paulius Martinkėnas.
Į trijų dienų trukmės mokymus Birštone buvo atrinkti ir įsitraukė 20 dalyvių iš Skuodo, Plungės, Kauno, Vilkaviškio, Pasvalio , Prienų, Alytaus, Vilniaus bei Kauno rajono ugdymo įstaigų ir sporto mokyklų.
Įvairių teorinių bei praktinių užsiėmimų metu susibūrę ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo pedagogai bei treneriai buvo kviečiami pažinti ir gilintis į neformaliojo ugdymo ir olimpinio švietimo principus ir metodus, mokytis ugdyti vertybes per sportinę veiklą ir fizinį aktyvumą, gilinti OVUP ir olimpinio švietimo edukacinių temų žinias bei analizuoti jau išbandytų OVUP veiklų taikymo ypatumus ir iššūkius.
Visus mokymų užsiėmimus vedė patyrę ir su OVUP nuo pat programos įgyvendinimo pradžios Lietuvoje dirbantys lektoriai Donatas Petkauskas bei Nerijus Miginis. Antrojo lygmens mokymų tikslas – suteikti ugdytojams žinių, kaip taikyti OVUP metodiką savo kasdieniame darbe su vaikais ir jaunimu bei supažindinti su konkrečiomis praktinėmis veiklomis, kurias galima pritaikyti ne tik fizinio lavinimo, bet ir kitose pamokose.
Lietuvoje įgyvendinama OVUP yra sulaukusi išskirtinio įvertinimo – programos kūrėjai TOK Lietuvoje įgyvendinamą programą bei taikomus metodus pripažino kaip pavyzdinius kitoms pasaulio valstybėms, o praėjusių metų rudenį LTOK atstovai buvo pakviesti gerąja programos patirtimi pasidalyti su kitais nacionaliniais olimpiniais komitetais.
LTOK vienas pirmųjų pasaulyje OVUP išvertė į savo šalies kalbą ir, pritarus TOK, pasiūlė kelių lygių mokymus Lietuvos pedagogams. Per šešerius metus visoje Lietuvoje pedagogams buvo surengta šimtai mokymų. Juose dalyvavo tūkstančiai ugdytojų. Lietuvoje vykdomus mokymus yra stebėjusi TOK olimpinio fondo kultūrai ir paveldui vyriausioji švietimo vadovė Xenia Kourgouzova.