logo
days
hours
mins
secs
LTOK nuotr.
28
May
2020

#LTOK
Gegužės mėnesio „Olimpinė panorama“ – tik elektroninė

Gegužės mėnesį pasirodė tik elektroninė „Olimpinės panoramos“ versija. Internete publikuojamame žurnale vis dar nemažai kalbama apie karantiną ir iš lėto vykstantį išsivadavimą iš jo gniaužtų. Štai golfo atstovai džiaugiasi, kad jiems bene pirmiesiems šalyje buvo leista sugrįžti į žaidimų laukus.

Kaip į treniruotes sostinės Vingio stadione sugrįžo pasakoja šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė. Lietuvos rekordininkei karantinas ankstyvą pavasarį nutraukė pratybas Turkijoje, kur ji su komanda treniravosi vienoje geriausių Europos sporto bazių. Kone perpus sutrumpėjus treniruočių stovyklai, lengvaatlečiai parvyko į namus ir dvi savaites saviizoliavosi. Kai buvo nukeltos Tokijo olimpinės žaidynės ir Europos čempionatas, atsirado daugiau ramybės. Airinė tikisi, kad visi atidėjimai jai išeis į naudą.

Po sunkios pėdos traumos atsigavęs Lietuvos rinktinės ir „Žalgirio“ krepšininkas Marius Grigonis nežino, ar liks Kauno komandoje kitą sezoną. Bet jis nori pagaliau kažką laimėti su rinktine arba Eurolygoje. Paprašytas palyginti trenerius, krepšininkas sako: „D.Adomaitis labai reiklus strategas, bet Š.Jasikevičius griežtesnis. Be to, jis labai kapsto įvairius žaidimo niuansus, truputį giliau nei D.Adomaitis. Su D.Maskoliūnu, kaip vyriausiuoju treneriu, dar nesu susidūręs, Na, bet žinau, kad Dariaus propaguojamas krepšinis panašus į Šarūno, juk jie kartu dirba klube. Žinoma, D.Maskoliūnas ne toks griežtas kaip Š. Jasikevičius“.  

„Turime daug nuveikti, kad 2028 metais galėtume sušukti Los Andželui: štai ir mes!“ – sako Lietuvos softbolo federacijos prezidentė. „Olimpinė panorama“ supažindina su softbolu, pasakoja apie šios sporto šakos veiklą Lietuvoje ir pasiekimus tarptautinėse arenose. 2016 m. TOK nusprendė, kad beisbolas ir softbolas nuo Tokijo žaidynių vėl grąžinami į olimpinę programą. Lietuvos softbolininkės kol kas tik svajoja apie galimybę patekti tarp šešių stipriausių planetos ekipų, kovosiančių olimpiniame turnyre.

Trečius metus veikiančios Nacionalinės sportininkų asociacijos prezidentas penkiakovininkas Justinas Kinderis džiaugiasi, kad sportininkų balsas sprendžiant jiems aktualius klausimus – girdimas. Nacionalinė sportininkų asociacija (NSA), skaičiuojanti trečius veiklos metus, vienija per 50 sportininkų, kurie atstovauja 13 individualių sporto šakų. Žurnalas pristato šios asociacijos veiklą.

 

Yra net kelios olimpinio švietimo temos. Tai pasakojimai, kaip nuotolinio mokymo metu į internetinę erdvę kartu su kitomis buvo perkeltos ir fizinio ugdymo pamokos. Šios srities pedagogams teko bene stipriausiai pasukti galvą ir į kompiuterio ekraną bei moksleivių namus perkelti tai, kas anksčiau vykdavo salėse ir aikštynuose.

Lietuvos mažųjų žaidynės šį, šeštąjį, sezoną – kitokios. Koronaviruso pandemija smarkiai pakoregavo projekto eigą, tačiau bendruomenės nepalaužė. Į internetinę erdvę persikėlusios žaidynių veiklos sulaukia didžiulio įsitraukimo, o dalyviai aktyviai ir kūrybiškai sportuoja namie.

Garsūs Lietuvos atletai žurnale tęsia diskusijas dėl e-sporto galimybių įsiveržti į olimpines žaidynes. Didžioji dauguma yra prieš tai, kad e-sportas taptų olimpine sporto šaka, nes tai daugiau žaidimas nei sportas.

60-metį minintis pirmasis nepriklausomos Lietuvos olimpinis čempionas, disko metikas Romas Ubartas prisimena ne tik istorinę pergalę, bet ir tai, kad jo jėgai nemažos įtakos turėjo gera mityba: kaime maistas buvo šviežias, viskas pačių užsiauginta. „Pieną gerdavau litrais, mėgau daržoves. Mama gerai maitindavo, o tėvelis neleisdavo tinginiauti ir užversdavo darbais“- pasakoja R.Ubartas.

Gegužės mėn. „Olimpinę panoramą“, kaip ir visus kitus numerius, galima rasti LTOK.LT svetainėje.