LTOK organizuojami mokymai apie tvarumą sporte / Elijus Kniežauskas/ LTOK nuotr.
27
Sep
#Mokymai
Kaune vyko LTOK organizuojami mokymai apie tvarumą sporte

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas rugsėjo 23-24 dienomis Kaune organizavo tvarumo mokymus, skirtus sporto industrijos atstovams. Šių mokymų metu dalyviai buvo supažindinti su įtraukiančia teorija apie klimato kaitą ir tvarumą bei kaip besikeičiantis klimatas ir griežtėjantys tvarumo įstatymai keičia sporto industriją.

„Tvarumo tema, rodos, skamba visur aplinkui, tačiau Lietuvos sporto pasaulyje ne visada sulaukia atitinkamo dėmesio. Mokymų metu dalyviai buvo supažindinti su pagrindinėmis klimato kaitos realijomis ir kaip tai daro įtaką sportui, aplinkai kurioje sportuojame. Dažnai tvarumas suprantamas labai siaurai, kaip šiukšlių rūšiavimas ar jų rinkimas miške. Tačiau ši tema aprėpia daug plačiau ir susideda iš trijų kertinių dalių: aplinka, visuomenė ir valdymas“, – apie mokymus pasakojo jų organizatorius, Lietuvos olimpinio fondo renginių ir projektų vadovas Ignas Gibas.

LTOK organizuojami mokymai apie tvarumą sporte, jų organizatorius Ignas Gibas / Elijus Kniežauskas/ LTOK nuotr.
LTOK organizuojami mokymai apie tvarumą sporte, jų organizatorius Ignas Gibas / Elijus Kniežauskas/ LTOK nuotr.

Praktinių užsiėmimų metu dalyviai turėjo galimybę įgalinti savo sukauptas žinias bei kurti idėjas, kaip jų organizacija gali efektyviai prisidėti prie kovos su klimato kaita, skatinti tvarumo idėjas ir įgyvendinti reikšmingus pokyčius sporto sektoriuje.

„Tarptautinis ir nacionaliniai olimpiniai komitetai, jau kuris laikas diegia tvarumo principus savo veikloje ir neša šią žinią visuomenėje. Geraisiais pavyzdžiais visada malonu pasidalinti. Džiugu, kad tvarumą pavyko pateikti per sportą ir dar džiugiau, kad visi išsivežė mintį, kad tvarumas turi mus lydėti kasdien, kiekviename mažame žingsnyje“, – apie mokymus atsiliepė I. Gibas.

Mokymus vedė Vilniaus universiteto doktorantas, Klimato kaitos duomenų analitikas, Gamtos bičiulių bendraįkūrėjas Pranciškus Brazdžiūnas ir „Sustain Academy“ lektorė, Oksfordo universiteto Klimato žurnalistikos programos narė, Europos Sąjungos Klimato pakto ambasadorė, Gamtos bičiulių bendraįkūrėja Rugilė Matusevičiūtė.

„Nuo rekordinių karščių, tipstančio sniego ir kritiškai užteršto oro bei vandens. Tai, kaip mes teršiame planetą, tiesiogiai daro įtaką mums patiems, o kartu ir visai sporto industrijai. Kokios olimpinės žaidynės bus ateityje? Kaip klimato krizė paveiks sportą ir sportininkus? Kokių tvarių veiksmų galime imtis, kad būtume pozityvių socialinių pokyčių dalimi? Būtent apie tai ir kalbėjome mokymų metu“, – išskyrė R. Matusevičiūtė.

Projektą finansuoja Olimpinis solidarumas.