logo
days
hours
mins
secs
foto - Saulius Čirba, teksto - Gedas Saročka
04
May
2020

#LTOK
LTOK prezidentė apie veržiamus diržus: išgyvensime, kitos išeities nėra

Balandžio 23 dieną Lietuvos tautiniame olimpiniame (LTOK) komitete įvyko Vykdomojo komiteto posėdis. Pirmą kartą per beveik 8 metus jam LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė pirmininkavo būdama savo kabinete – posėdis vyko video konferencijos būdu. Apie pagrindinę posėdžio temą, finansus ir įjungtą taupymo režimą, olimpinė čempionė papasakojo „Olimpinei panoramai“.

-Aktualiausia pastarųjų dienų tema – finansai. Pinigus skaičiuoja lygos, klubai, organizacijos. Ar jau turite apčiuopiamų duomenų, kaip gali skirtis planuotas ir realusis LTOK 2020 metų biudžetas?

-LTOK biudžetas 95 procentais priklauso nuo „Olifėjos“ loterijų bilietų pardavimo. Karantino metu jų pardavimai svyruoja, bet kol kas tendencijos pesimistinės. Vieną savaitę matėme 20, kitą – daugiau nei 40 procentų kritimą. Remiantis tokiais skaičiais, planuotos įplaukos gali sumažėti nuo 20 iki 37 procentų. Pavertus į konkrečias sumas tai tolygu 2-3,7 milijono eurų. Aišku, karantinas vieną dieną baigsis, tačiau apie blogiausią scenarijų žinome ir jam ruošiamės.

-Kurios LTOK programos ir sritys diržus turės susiveržti labiausiai, kas – neliečiamieji?

-LTOK prioritetas – sportininkai, treneriai, medikai ir federacijos. Darome viską, kad jiems suplanuotos išmokos – stipendijos, dotacijos, atlyginimai – nesumažėtų. Visų kitų veiklų ir programų finansai karpomi pagal galimybes.

-Deficitas solidus. Ar pavyks išlaviruoti?

-Kitos išeities nėra. Atšaukus olimpines žaidynes, perskirstėme LTOK biudžeto eilutes. Pasiruošimo Tokijo žaidynėms eilutę perkėlėme prioritetinėms sritims finansuoti. Neįvykusios sportininkų pasiruošimo stovyklos leido sutaupyti apie 10 procentų olimpinio sporto direkcijos išlaidų. Drauge su visų LTOK direkcijų vadovais – olimpinio švietimo, tarptautinių ryšių, ūkio – ženkliai mažiname išlaidas. Kovo-gegužės mėnesiais neįvyko ir nebeįvyks keliolika didesnių ar mažesnių projektų – LTOK mokymai sporto vadybininkams ir treneriams, olimpinių vertybių ugdymo programos mokymai, Lietuvos mokyklų žaidynių finalai, Lietuvos mažųjų žaidynių festivaliai ir kiti. Drauge siekiame sutaupyti nuo 25 iki 30 procentų 2020 metams numatytų finansų. Šiame etape sprendimai tokie, jei situacija reikalaus, reaguosime iš naujo.

-Kaip finansų žirklės palietė LTOK darbuotojus?

-Kai kalbame apie išgyvenimą, jis paliečia visus. Visi LTOK ir Lietuvos olimpinio fondo darbuotojai sutarėme mažintis atlyginimus. Šiuo metu jie mažėja 10 procentų. Turime šeimas, įsipareigojimus trečiosioms šalims, tačiau visi suprantame, kad šis žingsnis buvo privalomas.

-Birželio mėnesį Vilniuje turėjo vykti Olimpinės dienos renginys. Du pastaruosius metus jis mušė lankomumo rekordus. Kokia šio projekto ateitis?

-Olimpinė diena šiemet bus kitokia – kviesime sportuoti atskirai. Birželio 23 dieną, ko gero pirmą kartą Lietuvoje, vykdysime virtualią šventės versiją – kiekvienas žmogus, tądien nubėgęs lietuvišką olimpinę mylią, t.y. 1988 metrus, ir su specialia grotažyme įkėlęs įrodymą į soc. tinklus, bus apdovanotas Olimpinės dienos prizais ir rėmėjų suvenyrais. Vis dar išlieka galimybė rugsėjo mėnesį Vilniuje surengti ir įprastą Olimpinės dienos šventę. Tačiau apie tai kalbėti kol kas per anksti.

-Turės pakisti ir ištikimiausių „Olimpinės panoramos“ skaitytojų įpročiai. Kaip?

-Gali būti, kad šis numeris – paskutinis šiais metais, kurį bus galima fiziškai laikyti rankose. Nuo kito mėnesio žurnalas bus leidžiamas tik elektroninis. Jį, kaip ir visus kitus „Olimpinės panoramos“ numerius, galima rasti LTOK.LT svetainėje. Atsiprašome už nepatogumus, bet tai dar viena finansų dietos pasekmė.