2024 m. kovo 9 d.
„Galima drąsiai sakyti, kad pasiruošimas Paryžiaus olimpinėms žaidynėms pasiekė finišo tiesiąją“, – naujame virtualaus žurnalo „Olimpinė panorama“ numeryje teigia Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.
Anot olimpinės čempionės, šiuo metu ant LTOK pečių – labai daug organizacinių darbų, pavyzdžiui, į žaidynių sistemą suvesti ilgąjį visos Lietuvos delegacijos sąrašą: „Tai reiškia, kad turime pateikti asmens duomenis kiekvieno žmogaus – sportininko, trenerio, mediko, aptarnaujančio personalo nario, – kuris potencialiai turi bent menkiausią galimybę vykti į olimpines žaidynes. Prieš tai šią informaciją turime surinkti iš sporto federacijų. Kalbame apie 350 asmenų, todėl tai yra ypač laikui imlu.“
Jei žaidynės prasidėtų dabar, į jas galėtų keliauti 27 lietuviai.
27-tą kelialapį Lietuvai iškovojo Tokijo olimpietė buriuotoja Viktorija Andrulytė, vasario pabaigoje Atėnuose nuskynusi ne tik olimpinį bilietą, bet ir Europos čempionato sidabrą.
„Įtampa nuslūgo ir dabar galėsiu ramiai planuotis pasirengimą olimpinėms žaidynėms“, – „Olimpinei panoramai“ prisipažino buriuotoja. Rengdamasi žaidynėms lietuvė stengsis kuo daugiau laiko treniruotis prie Marselio, kur ir vyks olimpinė regata.
Virtualiame LTOK žurnale taip pat rašoma apie dar praėjusiais metais kelialapius į Paryžių Lietuvai iškovojusią atletų porą – akademinio irklavimo atstovę Viktoriją Senkutę ir baidarininką Simoną Maldonį.
„Mūsų bendrystė – sportas – padeda būti kartu. Yra žiemos trikdžių (šypteli), bet kitkas – pranašumai. Toks pats gyvenimo ritmas, svarbūs tie patys dalykai, panašus režimas. Stumiame vienas kitą į priekį, palaikome, kai būna sunku. Manau, sportas tikrai padeda tiek vienam kitą suprasti, tiek kurti bendrą buitį“, – atskleidė Viktorija.
Tuo metu Lietuvos sunkiaatlečiai dar tik siekiai iškovoti olimpinį kelialapį. Apie sunkų kelią Paryžiaus link LTOK žurnalui pasakojo Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos generalinis sekretorius Modestas Šimkus
„Olimpinėje panoramoje“ – ir žvilgsnis į LTOK Generalinės asamblėjos sesiją, kurioje sporto šakų federacijos išgirdo gerų žinių bei Kilnaus sportinio elgesio apdovanojimus, LTOK projektus Lietuvoje ir užsienyje, pokalbiai su ne vieną olimpietį išugdžiusia plaukimo trenere Ina Paipeliene ir geriausia Lietuvos krepšininke Gintare Petronyte, o sporto faktų ir skaičių mėgėjai žurnale ras visą Lietuvos dviratininkų startų olimpinėse žaidynėse istoriją.