logo
days
hours
mins
secs
23
Dec
2020

#LTOK
„Olimpinėje panoramoje“: Kalėdų tradicijos, atsakingos olimpiečių pareigos ir pergalių receptai

Gruodžio mėnesio žurnalo „Olimpinė panorama“ elektroninės versijos viršelio istorija – sportininkų Kalėdų tradicijos. LTeam atletai dėl griežto darbo ir poilsio režimo, dėl nuolatinių išvykų į treniruočių stovyklas ir varžybas retai turi galimybę per svarbiausias metų šventes pabūti su išsiilgtais šeimos nariais ir draugais. Todėl jiems tai – didžiausia dovana per Kalėdas. Deja, šiemet ją nusinešė pandemija. Tačiau ir tikros dovanos – pačių išrinktos ar pagamintos, savomis rankomis pakuotos – neatsiejamas šios šventės atributas.

2008 m. Pekino olimpinių žaidynių vicečempionas Edvinas Krungolcas vieną dovaną gavo dar gruodžio 2-ąją – sulaukė žinios iš Tarptautinės šiuolaikinės penkiakovės federacijos, kad jam jau užsakyti bilietai į Tokijo olimpines žaidynes. Ten lietuvis, kaip ir 2016 m. Rio de Žaneire, bus vienas svarbiausių šiuolaikinės penkiakovės varžybų teisėjų.

Vis daugiau atsakingų pareigų Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete turi olimpiečiai. Jie sudaro LTOK sportininkų komisiją, kurios naujuoju pirmininku paskirtas Mindaugas Griškonis yra ir LTOK Vykdomojo komiteto narys. „Olimpinei panoramai“ jis įvardija svarbiausius tikslus, kuriuos nori pasiekti dirbdamas šį darbą. Ko sieks atstovaudami atletų bendruomenei LTOK sportininkų komisijoje, pasakoja ir naujieji jos nariai Simona Krupeckaitė ir Edvinas Ramanauskas.

„Olimpinėje panoramoje“ nemažai dėmesio skirta LTOK ir jo partnerių projektams – nauju formatu vykusiam Sporto kino festivaliui, konferencijai „Olimpinių vertybių ugdymo programa (OVUP): galimybės ir įrankiai“.

Virtualaus žurnalo puslapiuose – pažintis su naujausiais Lietuvos badmintono federacijos vadovais: prezidentu Aurimu Kamantausku ir trenerių tarybos pirmininku olimpiečiu Kęstučiu Navicku. Jų vizijos, siekiai, ambicingi planai.

Vienas Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės fizinio rengimo trenerių Martas Skrabulis neabejoja, kad šiuolaikiniame krepšinyje vienas svarbiausių pergalių garantų – atletiškumas. Dar vieną kelią į sėkmę įvardija mitybos specialistas Artūras Sujeta bei LTeam sportininkai. Tai – sveika mityba.

Artėjančią vasarą Tokijuje vyks ne tik olimpinės, bet ir paralimpinės žaidynės. Joms rengiasi būrys Lietuvos aklųjų sporto federacijos sportininkų. Vieni jau turi paralimpinius kelialapius, kiti jų sunkiai dirbdami pratybose ir kovodami varžybose dar siekia.

Žvelgdami į 2024 m. olimpines žaidynes kai kurie stipriausi atletai neslepia nerimo, nes Paryžiuje nebus jų pagrindinių rungčių. Bet permainos olimpinių žaidynių programoje – įprastas dalykas ir sportininkams jau anksčiau ne kartą teko prie jų taikykis.

Kol sportininkai medžioja olimpinius kelialapius, Lietuvos olimpinių kolekcininkų asociacijos nariai po visą pasaulį ieško retų egzempliorių savo kolekcijoms. Ir juos ne uždaro po devyniais užraktais, o demonstruoja visuomenei, savo sukauptus unikalius eksponatus vežiodami po įvairias Lietuvos vietas.

„Olimpinės panoramos“ rubrikoje „Skaitau, žiūriu, klausau“ – biatlonininko Vytauto Strolios pasirinkimas.