Šeštadienį praūžusios Olimpinės dienos išvakarėse finišavo daugiau nei tris mėnesius vykęs „Olimpinio judėjimo 100-mečio ėjimo iššūkis“, skirtas paminėti olimpinio judėjimo Lietuvoje šimtmetį. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) kartu su tvaraus judumo platforma ir mobiliąja programėle „Walk15“ organizuotame iššūkyje dalyvavo net 22 510 dalyvių iš 60 pasaulio valstybių.
Bendras iššūkio tikslas buvo per 100 dienų 100 kartų apeiti aplink Žemę. Visgi šis tikslas buvo pasiektas dar tik įpusėjus iššūkiui, o iš viso dalyviai nuo vasario 29 d. iki birželio 7 d. nuėjo net 11,3 mrd. žingsnių arba 8 mln. kilometrų. Šis atstumas prilygsta 226 apėjimams aplink Žemės rutulį ir net 4661 kartą įveiktam nuotoliui aplink Lietuvą.
„Dėkojame visiems, kurie pasirinko aktyviai švęsti Lietuvos olimpinio judėjimo 100-metį. Savo dalyvavimu šimtmečio iššūkyje skatinote ir aplinkinius būti aktyvesniais. Jūsų kartu surinkti milijardiniai žingsnių skaičiai tik parodo, kad suvieniję jėgas kartu galime pasiekti labai daug.
Būtent vienybė ir yra didžiausias olimpinis laimėjimas. Tokio vieningumo ir palaikymo labai reikės visai LTeam komandai jau kitą mėnesį Paryžiuje. Po 100 metų Lietuva grįš į olimpinę Prancūzijos sostinę, kur ir sulaukėme savo debiuto“, – pabrėžė LTOK prezidentė olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė.
Kiekvienas prisijungęs prie iššūkio programėlėje Walk15 žingsnius galėjo rinkti ne tik asmeniškai, bet ir atstovaudamas vienai iš šių 28 sporto šakų.
Tarp komandų nepralenkiamas buvo krepšinis – su rekordiniu 5605 dalyvių būriu surinko beveik 2,8 mlrd. žingsnių. Geriausiųjų penketuke – taip pat atsidūrė lengvoji atletika (2162 dalyviai; 1,2 mlrd. žingsnių), dviračių sportas (1766 dalyviai; 848 mln. žingsnių), futbolas (1788 dalyviai; 827 žingsniai) ir plaukimas (1072 dalyviai; 551 mln. žingsnių).
„Olimpiniam šimtmečiui skirtas žingsnių iššūkis išsiskyrė ne tik dalyvių gausa, o ir ypatingai didele dalyvių įvairove – daugiau nei tris mėnesius už savo mėgstamas sporto šakas keliavo tiek senjorai, tiek paaugliai, taip pat itin aktyviai šį olimpinį judėjimą palaikė ne tik lietuviai, o ir latviai, rumunai, norvegai, vokiečiai, amerikiečiai – įsitraukė ne tik mūsų šalies ambasados, o ir diaspora bei mūsų sportininkų fanai visame pasaulyje, – džiaugiasi tvaraus judumo platformos ir programėlės „Walk15“ kūrėja ir vadovė Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė. – Šis judėjimas skleidė ne tik tvarumo, sveikatinimosi žinią, o ir edukavo apie mūsų šalies Olimpinę istoriją. Tikime, toks palaikymas prisidės prie mūsų sportininkų pergalių.“
Pirmieji 200 ėjikų, pasiekusių 1 mln. žingsnių ribą, programėlės „žingsnių piniginėje“ galėjo juos iškeisti į specialius prizus. Be to, visi šią žingsnių sumą surinkę dalyviai gavo virtualų diplomą su D. Gudzinevičiūtės sveikinimu.
O štai 50 aktyviausių iššūkio dalyvių buvo pakviesti į apdovanojimus, vykusius birželio 8 d., didžiausios Lietuvoje sporto šventės Olimpinės dienos metu. Į renginį atvykti negalėję žmonės specialių LTeam prizų sulauks jau greitu metu.
Iniciatyva finansuota LTOK ir Olimpinio solidarumo lėšomis.