Antradienį nuotoliniu būdu vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) organizuota konferencija „Olimpinių vertybių ugdymo programa: galimybės ir įrankiai“.
Olimpinių vertybių ugdymo programos (OVUP) mokymai pedagogams vyksta jau trečius metus. Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) inicijuotos programos tikslas – suteikti pedagogams įrankius, padėsiančius inovatyviai darbti su įvairaus amžiaus vaikais, remiantis olimpine filosofija, vertybėmis, simboliais ir fizinio aktyvumo veiklomis.
Konferencijos dalyvavo ir dalyvius pasveikino pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.
„Pandemija sukrėtė visą pasaulį ir privertė mus kaip niekada aiškiai suprasti, kokia svarbi yra sveika gyvensena, fizinis aktyvumas, kaip svarbu taisyklingai judėti ir išugdyti fiziškai aktyvią mūsų jaunąją kartą. Labai džiaugiuosi būdama jūsų bendruomenės nare ir galėdama pasveikinti pedagogus. Jūs ugdote sveikos Lietuvos ateitį“, – kalbėjo pirmoji ponia.
„Dėkoju poniai Dianai už nuoširdų palaikymą, kurį jaučiame. Šie metai ypatingi, privertę mus pergalvoti, kas yra svarbu? Be vertybių, sveikatos, sporto – jokia ekonomika neturės prasmės.
Sportas ir fizinis aktyvumas – galinga ugdymo priemonė, padedanti įkvėpti jaunus žmones, ugdyti pasitikėjimą savimi, įgauti socialinių įgūdžių. Džiaugiuosi, kad kasmet vis daugiau pedagogų susipažįsta su šia programa ir prisijungia prie olimpinio judėjimo“, – sveikindama konferencijos dalyvius sakė olimpinė čempionė, Tarptautinio olimpinio komiteto narė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.
Konferencijos metu pranešimą apie vertybių ir gyvenimo įgūdžių ugdymą per sportą ir fiziškai aktyvią veiklą skaitė Fraserio slėnio (Kanada) universiteto rektorius dr. Jamesas Mandigo, o apie olimpinio judėjimo galią pasakojo švietimo programų ekspertė iš Australijos Heather MacDonald.
Diskusijoje „Vertybių ugdymas per sportą ir fizinį aktyvumą“ savo pozicijas pristatė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Sporto grupės vadovas, LTOK Olimpinio švietimo komisijos pirmininkas dr. Rolandas Zuoza, Utenos Krašuonos progimnazijos direktoriaus pavaduotoja, OVUP sertifikuota mokymų vadovė Lietuvoje Laima Telksnienė ir LTOK Olimpinio švietimo direktorė Vita Balsytė.
Trečiojoje konferencijos dalyje dalyvių laukė darbas nuotolinėse grupėse.
LTOK – vienas pirmųjų pasaulyje OVUP išvertė į savo šalies kalbą ir, pritarus TOK, pasiūlė kelių lygių mokymus Lietuvos pedagogams.
Per trejus metus dešimtyje Lietuvos miestų pedagogams buvo surengta virš 30 mokymų. Juose dalyvavo daugiau kaip 1000 ugdytojų.
Visos programoje pateiktos užduotys ir veiklos remiasi penkiomis olimpizmo ugdymo temomis – pagarba gyvenime, kilniu elgesiu, pastangomis pelnytu džiaugsmu, kūno, valios ir proto darna ir tobulumo siekimu. Tai universalios bendražmogiškos vertybės, kurių atradimas, skiepijimas vaikams – kiekvieno pedagogo, kiekvieno piliečio, kiekvienos šeimos užduotis.