Ne vienas Lietuvos olimpietis yra atskleidęs, kad prieš svarbius startus ar treniruotėse jų ausinėse skamba grupės „G&G Sindikatas” muzika. Vienus ji uždega, kitus, atvirkščiai, nuramina.
Tuo metu „G&G Sindikato” lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras prisipažino, jog sportuodamas iš viso neklauso muzikos, nors treniruojasi kiekvieną dieną.
Hip-hopo atlikėjas kasdien nubėga mažiausiai tris kilometrus. Nesvarbu, koks oras, koks paros metas. Ši distancija jam tarsi privaloma.
„Klausyti muzikos bėgimo metu būtų kiek nesąžininga, nes ji nukreipia mintis nuo paties veiksmo. O aš noriu, kad man būtų sunkiau, noriu nukreipti mintis į save, į mane supančią aplinką. Taip aš daugiau treniruojuosi ir daugiau pasiekiu. Nes noriu nugalėti ir save. Tą savo vidinį aš, kuris šneka, kad jau pasiduok, seni, nieko negali. Jei bus muzika, aš to negirdėsiu. Noriu, kad vidinis aš su manimi kalbėtųsi ir noriu jį įveikti“, – tvirtino aktyviai Šaulių sąjungos veikloje dalyvaujantis 46 metų Svaras.
Tad 1988 m lietuviškos olimpinės mylios distancija, kurią G. Liaudanskas birželio 23 d. sostinės Vingio parke pažymint Tarptautinę olimpinę dieną įveikė kartu su būriu olimpiečių, paralimpiečių, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) darbuotojų, pramogų pasaulio atstovų, nebuvo jam didelis iššūkis.
G. Liaudanskas birželio 23 d. sostinės Vingio parke pažymint Tarptautinę olimpinę dieną įveikė lietuvišką olimpinę mylią (E.Žaldaris/LTOK)
„Buvo labai smagu. Bėgome su linksmais žmonėmis, pasikalbėjome, pasijuokėme. Tokia ir turi būti šventė“, – teigė Svaras.
Pastaruoju metu į savo dienotvarkę „G&G Sindikato” lyderis įtraukė dar vieną olimpinę sporto šaką – plaukimą. Jau prieš porą mėnesių jis pradėjo ilgų nuotolį plaukimo treniruotes atviruose vandens telkiniuose. O kai neleidžia oro sąlygos, ilgas distancijas grybšniais matuoja baseine.
„Plaukimas, vandens stichija man artima, galiu tai pavadinti mano sportu. Plaukdamas jaučiuosi puikiai, ypač ežere. Čia reikia jėgų, susikaupimo, bet puikiai išsivalo galva. Daugiausia esu nuplaukęs 10 kilometrų. Tai nebuvo greitai ir buvo tikrai sunku“, – prisipažino scenos žvaigždė.
Svaro planuose šią vasarą buvo startas Kuršių marių plaukimo maratone. Tačiau jis vyks liepos 11 d., kai G. Liaudanskas su bendražygiais dalyvaus tradicinėje „Nacionalinėje ekspedicijoje“.
Nors šiaip varžybos nėra Svaro tikslas.
„Sportuoju ne dėl varžybų. Mano svarbiausias varžovas esu aš pats ir vis bandau save nugalėti. O sportas padeda palaikyti gerą fizinę būklę, sveikatą. Artėjimas prie profesionalaus sporto, varžybų režimas turi didesnį traumų pavojų, ten jau reikia lipti per raudonas ribas. Aš atsiduriu netoli jų, bet niekada neperžengiu. Man svarbiausia gerai jaustis ir didinti savo fizines galimybes. Vienu metu traumos buvo bebaigiančios mane suėsti. Ir galiu drąsiais pasakyti – sportas, o ne daktarai mane pastatė ant kojų ir leidžia būti tuo, kuo esu“, – paaiškino atlikėjas.
Tiesa, kelerius metu G. Liaudanskas rimtai buvo įsisukęs į varžybų ritmą – jis ilgai buvo iš bičiulių projekto vienu geriausių Lietuvos ledo ritulio klubu tapusio Vilniaus „Hockey Punks“ kapitonas. Bet pastaruoju metu Svaras neiščiuožia ant ledo.
„Dėl sveikatos atstatymo poreikio teko komandinį sportą iškeisti individualiu fiziniu pasirengimu. O per tą laiką susidarė vakuumas. Nesitreniravus būtų sunku grįžti į komandą ir vaidinti, kad žaidi ledo ritulį. Bet iš gyvenimo jo neišmečiau. Laisvalaikiu norėčiau retkarčiais pažaisti. Gal taip ir padarysiu nuo kito sezono“, – tikino G. Liaudanskas, be bėgimo ir plaukimo dar besigilinantis į kovos menų paslaptis su patyrusiu šios srities žinovu Sergejumi Maslobojevu.
G. Liaudanskas birželio 23 d. sostinės Vingio parke pažymint Tarptautinę olimpinę dieną įveikė lietuvišką olimpinę mylią (E.Žaldaris/LTOK)
Svaras savo sportinį gyvenimą gali suskirstyti į tris etapus. Pirmas – vaikystė ir paauglystė. Nors tada jis lankė stalo teniso treniruotes „Žalgirio“ sporto mokykloje, žaidė futbolą sostinės „Žalgirio“ jaunučių ekipoje, griežta disciplina aktyvaus vaikino neviliojo. „Vaikščioti į treniruotes, laikytis drausmės man buvo sunku. Smagiausia būdavo su draugais pažaisti futbolą, krepšinį kieme, mokykloje“, – neslėpė vilnietis, vėliau pasukęs į kovos menus. „Išbandžiau tikriausiai visus, kokie tuo metu buvo, patyriau nemažai traumų“, – pridūrė jis.
Po to buvo laikotarpis visai be sporto. Jis baigėsi tada, kai keli Lietuvos ledo ritulio rinktinės žaidėjai kartu su pramogų pasaulio atstovais, tarp kurių buvo ir Svaras, pradėjo kurti klubą „Hockey Punks“. G. Liaudanskas prisipažino: „Šios komandos atsiradimas ir kūrimasis buvo labai svarbus įvykis mano gyvenime, ne šiaip pasportavimas. Taip ir vėl įsitraukiau į sportą. Dar jis yra mano kasdienybė. Norint gerai jaustis, būti pajėgiu, neuždusti, reikia nors kažkiek judėti, sportuoti. Todėl ir bėgioju kiekvieną dieną jau keletą metų. Nors vis dar nekenčiu bėgimo. Bet tuo pačiu mėgstu už tai, kad bėgimas man leidžia nugalėti save. O medaliai ir sekundės manęs nedomina“.
Svaro bendraminčių ir bičiulių rate yra nemažai tų, kuriems medaliai ir rezultatai yra labai svarbūs. Tai – profesionalūs sportininkai. Tačiau net ir su olimpiečiais muzikos atlikėjas retai kalbasi apie sportą.
„Mes turime kitų temų. Ir krepšinio su krepšininkais neinu žaisti, tai būtų negarbinga iš mano pusės“, – šyptelėjo G. Liaudanskas.
Tačiau ir Svaro gyvenime sportiniai medaliai ir rezultatai kartais tampa svarbūs. Tada, kai vyksta olimpinės žaidynės ar kitos svarbios varžybos, kuriose dalyvauja lietuviai. „Sergu už Lietuvą visur ir visada. Neišskiriu jokios sporto šakos. Ar lietuviai slidinėja, ar plaukia, ar žaidžia krepšinį, man visąlaik svarbu Lietuva“, – tvirtino G. Liaudanskas.
Jam paglosto širdį, kai išgirsta, kad „G&G Sindikato” dainos lydi sportininkus žengiant į kovą: „Muzikantui tai labai svarbu. Kaip ir kiekvienam žmogui, kuris veikia kažką gyvenime ir supranta, kad ne veltui tai daro, kad kažkam reikia, kažką motyvuoja. Tai reiškia, kad vykdai savo tiesioginę misiją. Ir gali būti laimingas, kad tai darai.“
Olimpinė čempionė Rūta Meilutytė prieš startą ne vienerius metus klausydavo „G&G Sindikato” kūrinį „Dykuma“. Jis nuteikdavo sportininkę kovingai, padėdavo atsiriboti nuo aplinkos. Pats Svaras negali išskirti kurios nors vienos geriausiai sportininkams tinkančios savo dainos,
„Atrodytų, turėtų būti greitos, užvedančios dainos. Bet esu apie tai kalbėjęs su sportininkais. Jie sakė, kad nebūtinai eina į startą su tokia daina. Nes vieniems prieš startą reikia užsivesti, o kitiems, atvirkščiai, nusiraminti. Todėl vieno kūrinio tikrai negaliame išskirti“, – sakė sporto ritmu gyvenantis muzikos atlikėjas.