logo
days
hours
mins
secs
26
Jun
2019

#LTOK
„Svajonių komandos“: finišavo antrasis sezonas

Kartu su mokslo metų pabaiga finašavo ir antrasis projekto „Svajonių komandos“ (angl. „Dreams & Teams“) sezonas. Klaipėdos regiono jaunimą suburiančio projekto veikloje šiemet dalyvavo įspūdingas skaičius – daugiau nei 700 moksleivių.

Nuo 2017 metų Britų taryba kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu (LTOK) Klaipėdos regione įgyvendina Europoje didelio pasisekimo sulaukusį projektą „Svajonių komandos“.

Tai unikalus projektas, skirtas per sportines veiklas ugdyti mokinių lyderystę, organizacinius gebėjimus, bendradarbiavimo, darbo komandoje įgūdžius bei suteikti žinių ir gebėjimų pedagogams ugdant mokinių tarpe lyderystę ir kitas XXI amžiaus kompetencijas, taip pat skatinti Klaipėdos regiono mokyklų bendradarbiavimą.

„Džiugu, kad šis projektas jau antrus metus iš eilės skatina Klaipėdos miesto ir rajono mokyklas veikti kartu. Juolab, kad šiemet Klaipėdos moksleiviai turėjo progą pabendrauti ir su visos Lietuvos jaunaisiais sportininkais bei prisidėti prie Olimpinės dienos organizavimo jų mieste, – kalbėjo Britų tarybos Lietuvoje direktorius Artūras Vasiliauskas. – Tikrai tikiu, kad įgyta patirtis jiems bus naudinga ir ateityje. Sportas jungia pačius įvairiausius žmones, o šis projektas yra puikus atviros ir nuoširdžios bendruomenės kūrimo pavyzdys.“

Antrajame sezone dalyvavo keturiomis mokyklomis daugiau nei pirmajame – 15. Į projektą iš viso įsitraukė 90 dalyvių, 60 jaunųjų lyderių, 30 pedagogų, kurie kartu sudarė 7 komandas. Komandos pasirinko 7 edukacines temas, kuriomis remiantis jaunieji lyderiai vedė interaktyvius sportinius užsiėmimus mokiniams. Užsiėmimuose dalyvavo 649 mokiniai.

Ilgalaikius mokymus išklausė ir pedagogai, vyko bendri pedagogų ir mokinių mokymai bei interaktyvūs sportiniai užsiėmimai Lietuvos mokyklų žaidynių finalų dalyviams.

Programos veiklose dalyvavę mokiniai teigia įgudę laisviau bendrauti, išmokę išgirsti kitas nuomones bei su jomis dirbti, pakeitę požiūrį į konkurenciją, pažinę vienas kitą, ėmę kitaip vertinti vertybes tiek sporte, tiek gyvenime ir pajutę pasitikėjimo savimi išaugimą bei gebėjimą sklandžiau dirbti komandoje.

Tuo metu mokytojai kaip vieną didžiausių projekto rezultatų įvardijo suvokimą, kad pedagogai turi leisti mokiniams klysti. Be to, jie prisipažino, kad projekto metu patobulėjo ne tik kaip profesionalai, bet ir kaip asmenybės.

„Nuolat stengiamės Lietuvoje įgyvendinti projektus, skatinančius fizinį aktyvumą ir ugdymą per sportą. Tai puikios priemonės vertybių ir kompetencijų ugdymui, savęs pažinimui, bendravimui ir bendradarbiavimui. Sporto universalumas yra įvertintas visame pasaulyje ir plačiai taikomas dirbant su jaunais žmonėmis“, – švietimo projektų nauda džiaugėsi LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Matydamas projekto sėkmę ir aktualumą LTOK planuoja ir toliau tęsti savo veiklą Klaipėdos regione.