logo
days
hours
mins
secs
V.Senkutė ir S.Maldonis / Vytauto Dranginio nuotr.
08
Jan
2025

#LTEAM
Viktoriją visada matome tikrą

Per Lietuvos sporto apdovanojimų šventę Metų proveržio titulą pelniusi Paryžiaus žaidynių olimpinės bronzos laimėtoja irkluotoja Viktorija Senkutė kartojo, kad didžiausias įkvėpimas ir sportininko pavyzdys jai yra sužadėtinis Simonas Maldonis.

Šis atletas su keturvietės baidarės įgula pretendavo tapti Metų komanda. Kokią ją, 28-erių mylimąją, Lietuvai iškovojusią pirmąjį medalį 2024 metų olimpinėse žaidynėse, pažįsta ir mato 31-erių S.Maldonis?

Baidarininikas Simonas Maldonis su irkluotoja Viktorija Senkute po jos bronzinio laimėjimo Paryžiaus olimpinėse žaidynėse / Kipro Štreimikio / LTOK nuotr.
Baidarininikas Simonas Maldonis su irkluotoja Viktorija Senkute po jos bronzinio laimėjimo Paryžiaus olimpinėse žaidynėse / Kipro Štreimikio / LTOK nuotr.

Simonai, kaip, jūsų akimis, Viktorija reagavo į pelnytą prizą?

Žinoma, apsidžiaugė, nes šie apdovanojimai reiškia visuomenės pripažinimą. Kiekvienas esame atsakingas ir norime būti įvertintas už įdėtą darbą. Mačiau, kokia Viktorija laiminga, gavusi šią statulėlę.

Kokia ji, kai nemato pašaliniai – namuose, buityje?

Supratinga, kiekvienu momentu elgiasi taip, kaip geriausia mums abiem. Ji sugeba būti ir griežta, ir atlaidi, ir kartu, pasikartosiu, supratinga. Buityje randame bendrą kalbą. Jei ir būna pykčių, jie nedideli.

Kuris jūsų namuose Vilniuje daugiau laiko praleidžia virtuvėje?

Pasiskirstome. Ji daugiau gamina angliavandenių turinčius patiekalus, aš – baltyminę dalį. Virtuvėje gal daugiau būnu aš, nes Viktorija nevalgo mėsos, aš valgau. Paruošti mėsą ar žuvį užtrunka kiek ilgiau. Desertus išskirtinai gamina Viktorija. Esame komanda.

Namus tvarkotės irgi kaip komanda?

Yra, kas nepatinka jai, kai ko nemėgstu aš, tad pasiskirstyti paprasta. Viktorijai nepatinka plauti indų – tą prisiimu aš. Ji renkasi tvarkyti namus. Turime stipriųjų ir silpnųjų pusių, tad komandiškai vienas kitą papildome ir buitį įveikiame (šypsosi).

Viktorija valtyje – tvirta kovotoja. Gyvenime ji tokia pati?

Kokį jos veidą matote sporte, tokia ji ir kasdienybėje: kovotoja, visą laiką palaikanti aplinkinius, kuriems yra sunku, palaikanti bendruomenes, norinti visiems padėti. Ji labai draugiška, kartais – griežta. Viktorija nemoka meluoti – ją visada matote tikrą. 

Kas ją supykdo, kas labiausiai pradžiugina?

Turbūt kaip ir daugelį moterų, supykdo alkis. Jei po sunkios treniruotės negauna maisto, tampa irzli. Daugiau, drįsčiau sakyti, net ir nėra dalykų, kurie ją stipriai pykdo. O pradžiuginti gali tas pats, kas ir supykdyti – maistas (juokiasi). Ji daug ir stipriai dirba, tad laiku ir tinkamai pavalgyti labai svarbu. Viktoriją labai džiugina draugai, buvimas su jais, buvimas dviese, kelionės, susitikimai su artimaisiais, bendravimas, šiltas žmogiškas ryšys. Ji su visais džiaugsmingai draugauja.

Gal koks nors jos bruožas jus erzina?

Tokio nėra.

Kokia Viktorija jums gražiausia: su sportine apranga, kokią matote dažniausiai, ar pasipuošusi – kaip per apdovanojimų ceremoniją?

Devyniasdešimt procentų laiko abu vilkime sportinę aprangą, laisvalaikiu renkamės neformalaus stiliaus drabužius. Smagu, kad šventiniu metu yra progų pasipuošti. Gera matyti laimingą, puošnią Viktoriją, o kai dar kiti tai pastebi ir įvertina, – būna labai smagu.

Kasdien abu gyvenate tokiu pat režimu?

Vasarą ritmas toks pat, o šiuo metų laiku mūsų treniruočių pobūdis šiek tiek skiriasi. Mes su baidarininkais važiuojame į Trakus irkluoti, o ji kartais lieka Vilniuje, Lietuvos sporto centre. Bet visada tuo pat metu keliamės, prausiamės po šaltu dušu, gaminame maistą. Įprastą dieną sezono metu prabundame šeštą valandą ryto ar pusę septynių. Anksti rytą galima daug visko nuveikti: prieš treniruotę reikia būti aštriam ir gerai pavalgiusiam. Treniruotės ilgos ir alinančios, likus dviem trims valandoms iki jų turime pasikrauti gero maisto.

Kaip geriausiai pailsite po sunkių varžybų?

Dažniausiai leidžiame laiką su draugais – ar kiekvienas su savais, ar su bendrais. Tikrai negulame į lovą filmų žiūrėti. Mūsų poilsis – kai kažkur važiuojam, einam, bendraujam, būnam aktyvūs, tik be sporto.