Pirmadienį Vilniuje į moterų lyderystės sporte mokymus „New Miracle“ rinkosi sporto administratorės ir lyderės iš keturių valstybių. Finalinėje tarptautinio projekto sesijoje su dalyvėmis patirtimi dalinosi ir Britų olimpinės asociacijos viceprezidentė Annamarie Phelps bei Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė.
Prie LTOK inicijuoto projekto prisijungė Italijos, Latvijos, Estijos ir Slovakijos nacionaliniai olimpiniai komitetai. Pasiruošimo metu buvo sukurta sporto vadybininkėms skirta nemokama mokymų programa ir išskirtinė mentorystės platforma, kurioje projekto dalyvės turėjo galimybę konsultuotis su patyrusiais kolegomis, stiprinti bendradarbiavimo įgūdžius.
Iš viso projekte dalyvavo 100 vadybininkių iš 5 valstybių. Iniciatyvos metu vyko 5 nacionalinės ir 3 tarptautinės sesijos, kurių metu dalyvės gilinosi į projektų ir pokyčių valdymą, vidinę ir išorinę komunikaciją, prekės ženklo kūrimą, gerąjį valdymą, lyderystę.
„Kai 2012 m. buvau išrinkta LTOK prezidente, buvau vos antroji moteris Europoje. Šiuo metu žemyne esame 6 nacionalinių olimpinių komitetų prezidentės. Skaičius paaugo, tačiau to vis dar negana. Todėl norisi padrąsinti moteris, įkvėpti ir palaikyti siekti vyriausiųjų trenerių, generalinių sekretorių, direktorių, prezidenčių postų.
Šis projektas suteikia ne tik žinių, bet ir galimybę sutikti bendraminčių, dalintis savo istorijomis, palaikyti vienai kitą. Džiaugiuosi, kad tokia iniciatyva gimė Lietuvoje“, – sakė LTOK prezidentė olimpinė čempionė D. Gudzinevičiūtė.
Į Vilniuje vykstančią paskutinę tarptautinių mokymų sesiją atvyko ir Nacionalinių olimpinių komitetų asociacijos (EOK) lyčių lygybės komisijos pirmininkė, Britų olimpinės asociacijos viceprezidentė Annamarie Phelps.
Ji projekto dalyvėms pristatė Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) tikslus ir žingsnius, daromus siekiant lyčių lygybės. Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad šiuo metu esanti situacija sporto organizacijose visame pasaulyje gerėja, tačiau siekiamų rodiklių dar nepasiekė. Pavyzdžiui, moterų skaičius Europos nacionalinių olimpinių komitetų Vykdomuosiuose komitetuose siekia 27 proc., kai TOK iškeltas tikslas – 30 proc.
„Šis projektas – nuostabi galimybė dalyvėms ne tik geriau save pažinti, bet ir gauti įkvėpimo, pasitikėjimo savimi ir įgūdžių siekti vietos ir aukštesnių postų sporto federacijose. Jei norime, kad olimpinis sportas augtų, mums reikia moterų specialisčių.
Paryžiaus olimpinėse žaidynėse 50 proc. dalyvių bus moterys, kad galėtume tinkamai jas reprezentuoti ir priimti geriausius sprendimus, mums reikia stiprių moterų sporto organizacijose. Be to, žinoma, kad organizacijos, kuriose yra vyrų ir moterų sprendimų priėmėjų balansas, pasiekia geresnius rezultatus ir yra sėkmingesnės“, – sakė A. Phelps.
Dviejų dienų mokymuose 37 vadybininkės iš 4 valstybių dalyvauja žinomos koučerės Gabrielos Muller lyderystės mokymuose. Pirmąją mokymų dieną, atlikdamos daug praktinių užduočių projekto dalyvės gilinosi į komandinį darbą, komunikaciją, asmeninį prekės ženklą, asmeninį tobulėjimą.
„Nors temos skamba pakankamai abstrakčiai, šie mokymai ypatingi tuo, kad dalyvės gauna daug praktinių žinių ir konkrečių patarimų. Nuo to, kaip save pristatyti ir megzti naudingus ryšius iki darbo komandoje paslapčių“, – sakė projekto organizatorė LTOK olimpinio sporto direktoriaus pavaduotoja Agnė Vanagienė.
Antroji mokymų diena bus skirta dirbtinio intelekto įtakai sportui ir suteikiamoms galimybėms.
Šis projektas 2021 metais pateko tarp 315-os, laimėjusių Europos Sąjungos finansavimą įgyvendinimui. Iš viso buvo pateiktos 1107 paraiškos.
Atsakomybės ribojimo pareiškimas: Europos Komisijos parama šio leidinio rengimui nereiškia pritarimo jo turiniui, kuriame pateikiama autorių nuomonė, todėl Europos Komisija negali būti laikoma atsakinga už informaciją panaudotą šiame leidinyje.