Kur? JAV
Iškovoti medaliai? 0
1932 m. Leik Plesido žiemos olimpinės žaidynės

Apie žaidynes

Leik Plesido žaidynėse dalyvavo 252 sportininkai iš 17 šalių. Jie išsidalino 14 medalių komplektų.

Daugiausia medalių iškovojo (iš viso medalius laimėjo 10 šalių atstovai): 1. JAV – 12 (6, 4, 2), 2. Norvegija – 10 (3, 4, 3), 3. Švedija – 1, 2, 0.

Įdomūs faktai

Amerikietis Eddie Eaganas pateko į istoriją kaip pirmas sportininkas, iškovojęs auksą vasaros ir žiemos olimpinėse žaidynėse. 1920 m. Antverpene jis iškovojo auksą bokso varžybose, o Leik Pleside su komandos draugais triumfavo bobslėjaus keturviečių rogių lenktynėse. Beje, dėl atšilusio oro bobslėjaus varžybos baigėsi praėjus dviem dienoms po žaidynių uždarymo.

Ledo ritulio olimpinės varžybos pirmą kartą surengtos dengtoje čiuožykloje.

Žaidynių programoje debiutavo moterų greitasis čiuožimas.

Žaidynes atidarytomis paskelbė tuometis Niujorko valstijos gubernatorius Franklinas D. Rooseveltas. Po devynių mėnesių jis buvo išrinktas JAV prezidentu.