Kur? ITALIJA
Iškovoti medaliai? 3
1960 m. Romos vasaros olimpinės žaidynės

Apie žaidynes

Romos olimpinėse žaidynėse dalyvavo 5338 sportininkai iš 83 šalių. Jie išsidalino 150 medalių komplektų.

Daugiausia medalių iškovojo (iš viso medalius laimėjo 44 rinktinių atstovai): 1. SSRS – 103 (43, 29, 31), 2. JAV – 71 (34, 21, 16), 3. Italija – 36 (13, 10, 13).

Lietuva žaidynėse

Iš Lietuvos į Romą nuvyko keturi sportininkai ir parsivežė tris medalius, o iki ketvirtojo trūko labai nedaug.

Olimpinį sidabrą iškovojo pavienę dvivietę su vairininku irklavę Zigmas Jukna ir Antanas Bagdonavičius. Jų vairininkas buvo rusas Igoris Rudakovas.

Bronzos medalį laimėjo ieties metikė Birutė Zalagaitytė-Kalėdienė.

Ketvirtąją vietą 1000 m distancijoje užėmė dvivietę baidarę kartu su ukrainiečiu Ivanu Golovačiovu irklavęs Mykolas Rudzinskas.

Įdomūs faktai

Olimpinėse žaidynėse debiutavo Maroko, San Marino, Sudano ir Tuniso sportininkai. Barbadosas, Jamaika bei Trinidadas ir Tobagas pirmą ir vienintelį kartą dalyvavo žaidynėse kaip jungtinė Britų Vakarų Indijos komanda.

Maratono bėgimą laimėjo basas distanciją įveikęs Etiopijos sportininkas Abebe Bikila. Jis tapo pirmuoju juodaodžiu afrikiečiu, iškovojusiu olimpinį auksą.

Romos olimpinėse žaidynėse pirmą kartą ryškiai sužibo čempionu tapusio boksininko Cassiuso Clay‘aus žvaigždė. Vėliau jis viso pasaulio sporto mėgėjams buvo žinomas kaip Muhammadas Ali, daug metų karaliavęs profesionalų ringe.

Sunkiosios atletikos varžybose bronzą laimėjęs Abdulas Wahidas Azizas tapo vieninteliu Irako sportininku kada nors laimėjusiu medalį. Nuo to laiko Irako sausra be medalių tęsiasi iki šiol.

Tuo metu būsimasis Graikijos karalius Konstantinas II laimėjo aukso medalį savo šaliai buriavime. Tarp atsarginių Graikijos rinktinės buriuotojų buvo būsimoji Ispanijos karaliaus Chuano Karloso I žmona Sofija.

Romoje dalyvavusi tuomet apartheido režimo valdomos Pietų Afrikos Respublikos delegacija po to į olimpines žaidynes sugrįžo tik 1992 m.

Pakistano vyrų žolės riedulio rinktinė tapo pirmąja, kuri olimpinėse žaidynėse nugalėjo Indiją ir pelnė aukso medalį.