Iškovoti medaliai? 3
2001 m. Europos jaunimo vasaros olimpinės dienos Mursijoje

Faktai ir skaičiai

10 sporto šakų, 90 medalių komplektų, 2500 sportininkų  iš 48 šalių.

Daugiausia medalių iškovojo (iš viso medalius laimėjo 34 šalių sportininkai): 1. Rusija – 39 (19, 15, 5), 2. Didžioji Britanija – 28 (9, 10, 9), 3. Vokietija – 14 (5, 7, 2), … 31. Lietuva – 3 (0, 1, 2).

Lietuva dienose

Renginyje, kurio atidarymo iškilmėse dalyvavo Ispanijos karalius Chuanas Karlosas I, Lietuvai atstovavo 28 sportininkai – lengvaatlečiai, gimnastės, buriuotojai, plaukikai ir dziudo imtynininkai.

Sidabro medalį iškovojo šuolininkė į aukštį Karina Vnukova. Trečias vietas užėmė ir bronzos medaliais pasipuošė dziudo imtynininkai Donatas Nedzinskas ir Aurimas Niprikas.

Plaukikas Rimvydas Šalčius 100 m peteliške rungtyje finišavo ketvirtas, penktąją vietą užėmė dziudo imtynininkas Skirmantas Šermukšnis.