Iškovoti medaliai? 1
2017 m. Europos jaunimo žiemos olimpinis festivalis Erzurume

Faktai ir skaičiai

9 sporto šakos, 38 medalių komplektai, 646 sportininkai iš 34 šalių.

Daugiausia medalių iškovojo (iš viso medalius laimėjo 18 šalių sportininkai): 1. Rusija – 39 (19, 9, 11), 2. Prancūzija – 21 (7, 8, 6), 3. Slovėnija – 10 (5, 2, 3), … 9. Lietuva – 1 (1, 0, 0).

Lietuva festivalyje

Turkijoje rungtyniavo devyni mūsų šalies sportininkai – dailiojo čiuožimo, greitojo čiuožimo trumpuoju taku, slidinėjimo, biatlono atstovai.

Tokio rango varžybose pirmąjį istorijoje aukso medalį Lietuvai pelnė čiuožėjas trumpuoju taku Salvijus Ramanauskas. Simboliška, kad Lietuvos vėliavą ir festivalio atidaryme, ir uždaryme nešęs čiuožėjas triumfavo vasario 16 dieną. Šešiolikmetis sportininkas nugalėjo 500 m distancijoje. 1000 m ir 1500 m rungtyse lietuvis irgi pateko į finalą, bet čia finišuoti nepavyko.

Dailiojo čiuožimo atstovė Valerija Keda užėmė 14-ąją vietą. Tarp slidininkų aukščiausiai pakilo 21-ąją vietą sprinte ir 23-iąją 7,5 km lenktynėse užėmęs Ąžuolas Bajoravičius. Biatlono varžybose geriausiai iš mūsų šalies atstovų pasirodė Ana Jesipionok. Ji buvo 24-ta ir 6 km sprinte, ir 7,5 km persekiojimo lenktynėse. Mišrioje estafetėje lietuviai finišavo 11-ti.