Iškovoti medaliai? 1
2019 m. Europos jaunimo vasaros olimpinis festivalis Baku

Faktai ir skaičiai

10 sporto šakų, 135 medalių komplektai, 2000 sportininkų iš 48 šalių.

Daugiausia medalių iškovojo (iš viso medalius laimėjo 36 šalių sportininkai): 1. Rusija – 66 (28, 17, 21), 2. Didžioji Britanija – 25 (11, 12, 2), 3. Turkija – 27 (11, 6, 10), … 34-35. Lietuva ir Portugalija – 1 (0, 1, 0).

Lietuva festivalyje

Lietuvai Azerbaidžano sostinėje atstovavo 67 sportininkai. Jie rungtyniavo aštuonių sporto šakų varžybose – dviračių sporto, gimnastikos, imtynių, krepšinio, lengvosios atletikos, plaukimo, dziudo, teniso. Atidarymo parade Lietuvos vėliavą nešė rutulio stūmikas Karolis Gelažius.

Vienintelį medalį Lietuvai iškovojo teniso varžybų vicečempionu tapęs keturiolikmetis Vilius Gaubas. Jis vaikinų turnyre ir buvo reitinguotas antras. Tenisininkui buvo patikėta nešti Lietuvos vėliavą per festivalio uždarymo paradą.

Iš kitų šalies atletų arčiausiai garbės pakylos buvo plaukikas Aleksas Savickas. 16-metis panevėžietis 200 m plaukimo krūtine finale finišavo ketvirtas, o dvigubai trumpesnės distancijos varžybose – septintas. Puikiai sekėsi ir kitiems plaukikams: krito ir asmeniniai rekordai, ir du Lietuvos iki 17 metų rekordai komandinių estafečių varžybose.

Aukštą 12-ą vietą tarp 75-ių dalyvių asmeninėse dviračių lenktynėse užėmė Gustė Stanišauskaitė.

16-mečių vaikinų krepšinio rinktinė festivalį užbaigė penktoje vietoje.

Disko metimo varžybų finale rungėsi dukart olimpinio čempiono Virgilijaus Aleknos sūnus Mykolas. Jis užėmė devintąją vietą.