logo
days
hours
mins
secs

Antidopingas Lietuvoje

„Lietuvos Respublikos Seimas 1995 metais ratifikavo Europos Tarybos Antidopingo konvenciją, tokiu būdu deklaruodamas savo poziciją už švarų ir sąžiningą sportą. Stiprinant šią poziciją Lietuvos Respublikos Seimas 2004 m. rugsėjo 28 d ratifikavo ir Europos Tarybos Antidopingo Konvencijos Papildomą Protokolą.

Tų pačių metų liepos 10 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė pasirašė Kopenhagos deklaraciją dėl antidopingo sporte, kuria Lietuva įsipareigojo įgyvendinti Pasaulinės antidopingo agentūros kodeksą. Lietuvos Respublikos Seimas 2006 m. gegužės 2 d. ratifikavo Tarptautinę konvenciją prieš dopingo vartojimą sporte.

Norint užtikrinti sklandų darbą 2005 m. liepos 27 d. Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės įsteigė Viešąją įstaigą „Lietuvos antidopingo agentūra“.

Įstaigos vizija – suformuoti atsakingą antidopingo programą Lietuvos Respublikoje, tuo siekiant teisingumo ir lygybės sportininkų tarpe. Misija – užtikrinti sporto konkurencinės aplinkos skaidrumą, įgyvendinant draudžiamų preparatų vartojimo prevencijos programas.

Agentūra, įgyvendindama Pasaulinį Antidopingo kodeksą, Europos Tarybos Antidopingo Konvenciją, Kopenhagos deklaraciją ir UNESCO Tarptautinę konvenciją prieš dopingo vartojimą sporte, dalyvauja Europos Tarybos, Europos sąjungos, UNESCO ir WADA organizuojamuose renginiuose.

Pagrindinės veiklos sritys yra švietimas ir prevencija ir tiesioginė kova už švarų sportą – dopingo kontrolė, kuri apima testavimo planavimą, antidopingo taisyklių pažeidimų tyrimą ir rezultatų valdymą.

Stiprindama savo pozicijas pasaulyje kovoje už švarų sportą Lietuvos antidopingo agentūra nuo 2014 m. yra Nacionalinių antidopingo organizacijų instituto narė (iNADO) narė.

 
Lietuvos antidopingo agentūra
Antidop.logo New1 756x412 Žemaitės g. 6, Vilnius, Lietuva, LT- 03117
El. p.: info@antidopingas.lt
Tel. nr.: +370 5 230 55 43
Svetainė: www.antidopingas.lt