Antroji karjera
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) vadovaujasi ir įgyvendina Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) strategijos „Olimpinę darbotvarkę 2020“ rekomendacijas. LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė yra TOK Sportininkų palaikymo komisijos narė, kuri rūpinasi antrosiomis sportininkų karjeromis, atletų integracija į visuomenę ir darbo rinką po sportinės karjeros.
LTOK nuo 2016 metų Lietuvoje organizuoja „Antrosios karjeros“ mokymus sportininkams. Specialiai sukurta programa vyksta pagal TOK ir pasaulinės įdarbinimo agentūros Adecco darbotvarkę. Mokymai skirti ne tik jauniems atletams, bet ir patyrusiems jų kolegoms. Pasitelkus naujausius mokymo metodus programos metu atskleidžiamos sportininkų stipriosios charakterio savybės, nustatomi asmenybių tipai, supažindinama su galimais studijų šaltiniais, padedami atpažinti turimi įgūdžiai ir patariama kaip juos pritaikyti kitose srityse.
„Antrosios karjeros“ mokymai 2018:
Praktinių užsiėmimų dalyje sportininkai mokomi kaip užmegzti ir palaikyti ryšius, kaip parengti savo gyvenimą aprašymą (CV), kaip pasiruošti ir elgtis interviu metu.
2016-2019 metais „Antrosios krejeros” mokymai vyko Vilniuje, juose dalyvavo olimpiečiai bei kandidatai į olimpines žaidynes – iš viso daugiau kaip 100. Tarp jų – bėgikė Diana Labočevskė, šuolininkas į aukštį Raividas Stanys, dviratininkai Ramūnas Navardauskas ir Ignatas Konovalovas, irkluotojai Saulius Ritteris ir mindaugas Griškonis, baidarininkas Aurimas Lankas, boksininkas Evaldas Petrauskas, ėjikė Brigita Virbalytė ir kiti.
„Antrosios karjeros“ mokymai 2017:
„Mums svarbūs visi LTeam nariai. Buvę, esami ir būsimi. Šie mokymai – tik viena iš priemonių padėti atletams būti svarbia visuomenės dalimi ir po jų sportinės karjeros pabaigos. Jų žinios ir patirtis, įgyta sportuojant, yra autentiška, su niekuo nepalyginama ir suteikianti pranašumo antroje karjeroje. Mūsų misija – padėti būsimiems olimpiečiams, aktyviai sportuojantiems, bet jau apie kitą gyvenimo etapą galvojantiems atletams, sportininkams baigusiems karjeras,“- projekto svarbą komentuoja LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.
Per ketverius metus sportininkams mokmus vedė TOK atstovas, penkiakovininkas, pasaulio čempionatų prizininkas, sporto konsultantas bei medikas iš Ukrainos Dmytro Kirpulianskis, buvęs profesionalus badmintono žaidėjas, olimpietis, TOK sportininkų karjeros krypties keitimo programos instruktorius iš Gvatemalos Pedro Yangas, LTOK užsienio ryšių direktorė, buvusi profesionali šaulė Vaida Masalskytė ir kiti.
„Antroji karjera – atsarginis išėjimas, kurio gali ir neprireikti“, – sako irkluotojas Mindaugas Griškonis. Interviu su sportininku apie antrosios karjeros naudą ir galimybes skaitykite paspaudę ČIA.