logo
days
hours
mins
secs
ANOC nuotr.
18
Oct
2022

#LTOK
ANOC Generalinė asamblėja – be suspenduotos Gvatemalos ir Baltijos šalių

Šią savaitę Pietų Korėjos sostinėje Seule vyks Nacionalinių olimpinių komitetų asociacijos (ANOC) Generalinės asamblėjos sesija, į kurią dalis nacionalinių olimpinių komitetų vadovų atsisakė vykti. Toks sprendimas buvo priimtas ANOC į renginį pakvietus Rusijos ir Baltarusijos nacionalinių olimpinių komitetų vadovus.

Praėjusią savaitę Suomijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Islandijos, Lenkijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių olimpinių komitetų vadovai kreipėsi į ANOC Vykdomąją tarybą, ragindami dar kartą apsvarstyti, ar tikrai oficialūs Rusijos ir Baltarusijos asmenys turėtų dalyvauti renginyje.

„Mes palaikome galiojančias rekomendacijas neleisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti tarptautinėse varžybose. Atsižvelgiant į Šiaurės šalių pareiškimą, išsiųstą ANOC rugsėjo 23 d., manome, kad šios rekomendacijos turi būti taikomos ne tik sportininkams, bet ir oficialiems asmenims.

Esant dabartinei situacijai, kai matome, kaip pavojingai ir su kokiomis siaubingomis humanitarinėmis pasekmėmis eskaluojama padėtis Ukrainoje, prašome ANOC Vykdomosios tarybos persvarstyti, ar tikrai Rusijos ir Baltarusijos nacionalinių olimpinių komitetų oficialūs pareigūnai gali dalyvauti artėjančioje Generalinės asamblėjos sesijoje. Solidarumas su Ukrainos žmonėmis bei sportu ir toliau turi būti pagrindinis mūsų prioritetas“, – rašoma Suomijos nacionalinio olimpinio komiteto išplatintame kreipimesi.

Į Pietų Korėją nevyko ir Lietuvos, Latvijos bei Estijos nacionalinių olimpinių komitetų prezidentai. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ANOC Vykdomosios tarybos posėdyje antradienį dalyvavo virtualiai.

„Posėdyje aptarėme pasiruošimą kitais metais Balyje vyksiančioms pasaulio paplūdimio žaidynėms, ANOC skaitmeninio akseleratoriaus programą, tvarumo planą. Generalinės asamblėjos sesijoje daug dėmesio bus skirta praėjusių Pekino žiemos olimpinių žaidynių rezultatams bei pasiruošimui 2024 m. Paryžiaus žaidynėms“, – sakė olimpinė čempionė D. Gudzinevičiūtė.

ANOC nariai Generalinės asamblėjos sesijoje rinks organizacijos prezidentą bei viceprezidentą. Šiuo metu pareigas einantys prezidentas Robinas Mitchellas ir viceprezidentas, Kataro nacionalinio olimpinio komiteto prezidentas šeikas Joaanas bin Hamad Al-Thani – vieninteliai kandidatai.

ANOC Generalinės asamblėjos sesijoje nedalyvaus ir Gvatemalos nacionalinis olimpinis komitetas, kuris praėjusią savaitę buvo suspenduotas Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK). Tokį sprendimą TOK Vykdomasis komitetas priėmė po to, kai šalies konstitucinis teismas dėl neaiškių priežasčių rugpjūtį nusprendė laikinai suspenduoti nacionalinio olimpinio komiteto įstatus bei nuostatus. Ši situacija valstybėje susiklostė po kovą vykusių nacionalinio olimpinio komiteto prezidento rinkimų, kurie buvo organizuoti pagal TOK patvirtintus komiteto įstatus ir laikantis Olimpinės chartijos.

TOK suspendavimas reiškia, kad Gvatemalos sportininkai olimpinėse žaidynėse negalės dalyvauti po savo šalies vardu, vėliava, negalės skambėti Gvatemalos himnas. Pats nacionalinis olimpinis komitetas negalės vykdyti Olimpinėje chartijoje numatytų pareigų bei nebegaus lėšų iš TOK.