logo
days
hours
mins
secs
Mato Baranausko nuotr.
25
May
#Švietimas
Baigėsi 10-asis LTMŽ sezonas: didžiajame festivalyje Palangoje vaikus aplankė olimpietis dviratininkas Gediminas Bagdonas

Paskutinį pavasario šeštadienį Palangoje uždarėme jubiliejinio – 10-ojo – Lietuvos mažųjų žaidynių (LTMŽ) didžiųjų festivalių seriją. Penktajame finaliniame šio sezono renginyje sportuojančius vaikus aplankė dviratininkas, olimpietis Gediminas Bagdonas. 

Gegužės 25 d. į Palangos sporto centrą susirinko būrys sportiškai ir linksmai nusiteikusių vaikų, juos ugdančių pedagogų ir komandas palaikančių tėvelių. Palangoje susitiko 40 ikimokyklinio įstaigų komandų (t.y. 240 mažųjų sportininkų) ir 80 pedagogų. Festivalio metu vaikai išbandė 10 smagių užduočių, atskleidžiančių kelių sporto šakų ypatumus, ir parodė projekto metu įgytus fizinius gebėjimus.

Šiemet vyksta 10-osios mažųjų žaidynės, tad simboliškai festivaliuose projekto dalyviai ne tik sportavo, bet ir šventė aktyvios bendruomenės gimtadienį.

Be to, šis festivalis įvyko ypatingos sukakties dieną – lygiai prieš 100 metų, gegužės 25 dieną, Lietuva debiutavo olimpinėse žaidynėse. Būtent šią dieną Paryžiuje į aikštę žengė mūsų šalies futbolininkai, vėliau, liepos mėnesį startavo ir dviratininkai Isakas Anolikas bei Juozas Vilpišauskas. Simboliška, kad didžiajame LTMŽ festivalyje Palangoje vaikus aplankė 2012 metais Londono olimpinėse žaidynėse dalyvavęs dviratininkas Gediminas Bagdonas.

„Labai smagu matyti, kad susirinko tiek daug mažųjų sportininkų! Didžiausi aplodismentai palaikymo grupei – labai ačiū jums. Man labai smagu čia vėl būti. Linkiu pačio geriausio sporto!” – vaikus sveikino sportininkas. 

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) švietimo programų vadovas Paulius Martinkėnas taip pat pasveikino vaikus ir palinkėjo sėkmingų startų: „Šiandien vyksta penktasis, 10-ojo LTMŽ sezono paskutinis didysis festivalis. Manau, kad šeštadienį pradėti sportuojant yra vienas geriausių pasirinkimų, tad – sėkmės visiems! 

Viena iš žaidynių organizatorių Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros asociacijos prezidentė (RIUKKPA) Audronė Vizbarienė džiaugėsi, kad visas jubiliejinis sezonas praėjo sėkmingai ir laimingai – be traumų.

„Apima didelis džiaugsmas, kai matome, kad iš festivalio vaikai išeina su šypsena, kai tėvai pasako „ačiū”. Visi penki didieji festivaliai buvo su daug džiugesio, nes turėjome gimtadienio temą, kuri labai padėjo įsijausti tiek organizatoriams, tiek dalyviams. Visos rungtys buvo su tam tikra paslaptimi, pateiktos žaidybine forma, kaip būtent ir reikia tokio amžiaus vaikams – ugdymas per žaidimą, – kalbėjo
– Džiaugiuosi ir šių metų formatu – nors turėjome tik penkis festivalius, tačiau džiugu, kad  visi dalyviai registravosi labai sąmoningai ir apgalvotai.”

LTMŽ finalinio etapo metu Palangoje visos komandos buvo apdovanotos taurėmis, visi mažieji sportininkai – medaliais, diplomais bei organizatorių dovanomis.

Praėjusių metų gruodį prasidėjęs dešimtasis LTMŽ sezonas prasidėjo ikimokyklinio ugdymo pedagogų mokymais. Pirmojo etapo metu dalyviai buvo kviečiami įsitraukti į 8 profesionalių trenerių vedamus, skirtingas fizines ypatybes lavinančius, virtualius užsiėmimus. Į kiekvieną jų vaikai, vedami pedagogų, įsitraukė bent tris kartus per savaitę.

Vėliau lavintas fizines ypatybes tobulinti, tyrinėti bei skirtingose veiklose atrasti dalyviai buvo kviečiami dalyvių įstaigų organizuojamuose sporto festivaliuose, kuriuose kartu su vaikais dalyvavo įstaigų bendruomenės.

Šiemet projekto finalinio  etapo metu iš viso bus įgyvendinti 5 didieji festivaliai – Kaune, Jonavoje, Panevėžyje, Vilniuje ir Palangoje.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Organizuoja – LTOK ir RIUKKPA.

Iki kitų metų!