LTOK nuotr.
04
Nov
#LTOK
Broliai Gataveckai: apie sporto naudą, breiką ir moksleiviams mestą iššūkį

Vietoje nenustygstantys broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai – tikras energijos užtaisas. Įprotį sportuoti ir aktyviai leisti laisvalaikį jie išsiugdė dar vaikystėje – menininkai išbandė ne vieną sporto šaką, o galiausiai sustojo ties šokiais.  Su broliais Gataveckais kalbėjomės apie sporto naudą augančiai asmenybei, breiką ir moksleivių konkursą, kurio teisėjais tapo.

Penktadienio vakarą Lietuvos tautinio olimpinio komiteto būstinėje Algirdas Gataveckas stojosi ant galvos, o Remigijus skubėjo piešti ant brolio marškinėlių. Tokiu originaliu būdu žinomi menininkai nusprendė pakviesti moksleivius kurti Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) naujojo sezono marškinėlių dizainą.

Iki lapkričio pabaigos vyksiančiame konkurse moksleivių atsiųstus kūrinius vertinsiantys broliai sako labiausiai atsižvelgsiantys į idėjos originalumą.

„Ne veltui visame pasaulyje idėjos yra labiausiai vertinamos. Mums bus svarbi kūrinio mintis ir kokybiškas jos įgyvendinimas“, – sakė R. Gataveckas.

„Norime ne iliustratyvių kūrinių, bet tokių, kurie kelia interpretacijas. Pavyzdžiui, piešiant draugystę, būtų gerai, kad vaikai ieškotų, kaip išreikšti patį jausmą, o ne pieštų du apsikabinusius draugus“, – brolį papildė Algirdas.

34 metų broliai sportuoja visa gyvenimą. Vaikystėje intensyviai lankė krepšinio ir futbolo treniruotes, be to, daugiau nei dešimtmetį profesionaliai šoko breiką.

„Stovėti ant galvos? O kas čia sudėtingo? Mums atrodo, kad kiekvienas gali tai padaryti, – juokėsi A. Gataveckas, – sportas yra vienas tų dalykų, kuris ugdo laimingą, stiprų ir sveiką žmogų, mokantį dirbti komandoje ir prisiimti atsakomybę. Todėl kai klausia apie sportą, aš iškart galvoju apie asmenybę.“

„Jeigu žmogus sportuoja tinkamai, jis ne tik tampa sveikesniu. Jis įgauna tam tikrus įgūdžius, kuriuos naudoja gyvenime. Pavyzdžiui, šokant breiką mes išmokome išlaikyti pusiausvyrą bei taisyklingai nugriūti. Tai labai padeda žiemą, kai slidu.

Taip pat, sportas labai lavina reakciją. Nesportuojantys žmonės dažnai negali greitai sureaguoti į staigias situacijas, pavyzdžiui, į gatvę staiga išbėgusį vaiką. Šie dalykai yra labai susiję“, – pridėjo Remigijus.

Nors breiko šokėjų karjerą jau baigė, broliai nuo sporto neatitolo – žaidžia tinklinį, badmintoną, stalo tenisą, yra išbandę ir beisbolą.

„Manau, kiekvienas vaikas turėtų sportuoti ir išbandyti kuo įvairesnes sporto šakas. Sportas ugdo valią. Net ir tokiose situacijose kai, atrodo, tingime arba nebeturime jėgų padaryti darbą iki galo,  sportuojantys žmonės savyje randa energijos rezervą – valią“, – sakė A. Gataveckas.

Lietuvos mokyklų žaidynių marškinėlių dizaino kūrimo konkursas vyksta iki lapkričio 27 dienos. Konkurso nuostatai ir daugiau informacijos www.lmz.lt.

Praėjusį sezoną Mokyklų žaidynėse sportavo apie  200 tūkst. mokinių iš 58 Lietuvos savivaldybių ir daugiau negu 900 šalies mokyklų. Tai masiškiausias sporto projektas Lietuvoje.

Pirmosios Lietuvos mokyklų žaidynių penkioliktojo sezono varžybos įvyks jau lapkričio pradžioje.

Žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės ir mokyklos.