logo
days
hours
mins
secs
Sailing Energy
24
Apr
#LTEAM
Buriuotojas R. Jasiūnas Prancūzijoje iškovojo Lietuvai olimpinį kelialapį

Lietuvos buriuotojas Rytis Jasiūnas iškovojo olimpinį kelialapį Lietuvai IQFOIL burlenčių klasėje Hierese vykstančioje „Paskutinio šanso regatoje“. Sportininkas po šiandien pasibaigusių kvalifikacinių lenktynių yra antroje pozicijoje ir tai jam jau garantuoja vieną iš penkių šiose varžybose teikiamų kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes, nors rytoj jis tarp dešimt geriausių buriuotojų dar susirungs Medalių lenktynėse ir dėl prizinių vietų.

„Diena buvo ilga, nes po ilgųjų Maratono rungties lenktynių teko ant kranto laukti kokias tris keturias valandas, kol sužinojom, ar mums bus dar lenktynių šiandien ar ne. Galiausiai padarė dar dvi priešvėjines-pavėjines lenktynes visai vakare. Pirmose lenktynėse buvau pirmas, antrose – trečias. Tai reiškia, kad bendroj įskaitoj turėčiau būti antras ir tai turėtų garantuoti Lietuvai kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes“, – iškart po finišo džiaugėsi Rytis Jasiūnas.

Rytoj buriuotojo dar laukia Medalių lenktynės, kuriose varžysis dešimt geriausiai kvalifikaciniame etape pasirodžiusių sportininkų, tačiau, kadangi į jas R. Jasiūnas žengia užimdamas antrąją vietą, net ir nesėkmės atveju, rytoj nukristi į žemesnę nei penkta pozicija nebegali. Kadangi šiose varžybose bus išdalinti būtent penki kelialapiai geriausiai pasirodžiusioms skirtingoms valstybėms, galimybė Lietuvai IQFOIL klasės rungtyje startuoti Paryžiaus olimpinėse žaidynėse – jau garantuota.

Pasak sportininko, kova dėl kelialapio buvo sudėtinga dėl permainingo ir nestabilaus vėjo, tačiau jam gelbėjo gebėjimas tokiomis sąlygomis išvystyti konkurencingą greitį bei teisingai pasirinkta taktika.

„Prie tokių sąlygų mano greitis yra vienas iš geriausių, tas labai padeda ir prideda pasitikėjimo. Taip pat su treneriu pasitarėm, kad reikia sumažinti starto riziką. Antrose lenktyėse startavau arčiau katerio, kitus praleidęs, kad nebūtų atsitiktinumų. Mačiau, kaip aukščiau startavę susidurė ir virto – jei būčiau startavęs kur greta, lengvai galėjo nuversti ir mane. Mums nebuvo svarbu laimėti, bet buvo svarbu laikyti solidų rezultatą, žinojau, kad užtenka būti tarp trijų geriausių, vadinasi nebūtina rizikuoti ir prisidaryti nesąmonių“, – apie taktines gudrybes pasakojo sportininkas.

Tai – pirmasis sportininko iškovotas kelialapis Lietuvai naujojoje olimpinėje IQFOIL burlenčių klasėje ir antrasis kelialapis Lietuvai į 2024 Paryžiaus olimpines žaidynes buriavimo rungtyje. Pirmąjį kelialapį Lietuvai iškovojo Viktorija Andrulytė ILCA 6 jachtų klasėje.

Rytojaus Medalių lenktynėse R. Jasiūnas tęs kovą jau dėl prizinių vietų.

Taip pat Lietuvai „Paskutinio šanso regatoje“ atstovavęs olimpietis Juozas Bernotas po šiandienos lenktynių bendroje įskaitoje užima 17 vietą tarp 50 dalyvių.

ILCA 7 jachtų klasėje Lietuvai atstovaujantys Martis Pajarskas, Vėjas Strelčiūnas ir Radvilas Janulionis po šiandienos lenktynių užima atitinkamai 14, 27 ir 42 vietas tarp 61 dalyvio.

Su kelialapius jau iškovojusių valstybių atstovėmis ILCA 6 jachtų klasėje besivaržančios Viktorija Andrulytė ir Lėja Savickaitė po penkių lenktynių užima 39 ir 64 vietas tarp 66 dalyvių.

Šiuo metu vietą Lietuvos olimpinėje rinktinėje yra užsitikrinę 32 sportininkai.