logo
days
hours
mins
secs
World Aquatics
13
Feb
#LTEAM
D.Rapšys – planetos vicečempionas, K.Teterevkova – ketvirta pasaulyje

Dohoje tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas. Antradienio vakarą finaluose plaukė ir du Lietuvos sportininkai – Danas Rapšys (Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“) ir Kotryna Teterevkova (Sostinės sporto centras).

Danas Rapšys vyrų 200 m plaukimo laisvu stiliumi finale iškovojo pirmąjį karjeroje pasaulio čempionato (50 m baseine) medalį. 28-erių panevėžietis distanciją įveikė kiek lėčiau nei pusfinalyje – per 1 min. 45,05 sek., finišavo antras ir pelnė sidabrą.

Už lietuvį finale vos 0,3 sek. greitesnis buvo Pietų Korėjos atstovas Sunwoo Hwangas (1 min. 44,75 sek.). Bronza atiteko amerikiečiui Luke Hobsonui (1 min. 45,26 sek.).

„Kai iškovoji aukso medalį 2019 metais, bet neoficialiai – aš jį kaip ir turiu širdyje, tai dabar tas sidabras yra kitoks. Bet vis tiek finalas yra finalas, viskas kitaip. Kaip tik šnekėjome su plaukikais, sakom, čia visada bus kitaip negu pusfinalyje arba ryte. Mačiau (varžovą), kad šalia, bet distancijos gale jaučiau, kad labai nelengva, bet medalis yra medalis“, – iškart po finišo kalbėjo D.Rapšys.

K.Teterevkova (V.Dranginio nuotr., 2021 m., Tokijo olimpinės žaidynės)
K.Teterevkova (V.Dranginio nuotr., 2021 m., Tokijo olimpinės žaidynės)

Moterų 100 m plaukimo krūtine rungties finale puikiai finišavusi Kotryna Teterevkova užėmė ketvirtą vietą. Vilnietė distanciją įveikė su nauju karjeros rekordu – per 1 min. 6,02 sek.

Iki bronzos lietuvei pritrūko vos 0,10 sek.

„Aišku, dėl ketvirtos vietos gaila, bet man svarbiau buvo pamatyti rezultatą. Pagaliau po dviejų metų pasigerinau ir esu labai laiminga. Šis čempionatas gal yra šiek tiek lengvesnis, nes mažai varžovių atvažiavo ir, manau, dauguma neplaukė savo geriausiais rezultatais, tai sunku lyginti. Bet nesvarbu, kad mažiau atvažiavo ir mažesnė konkurencija, vis tiek džiaugiuosi viskuo. Manau, kad dirbu teisinga linkme ir dar yra motyvacijos daugiau toliau dirbti, kad olimpinėse žaidynėse dar labiau pasigerinčiau (rezultatus)“, – po finišo sakė K. Teterevkova.

Auksas atiteko kinei Qianting Tang (1 min. 5,27 sek.), sidabras – olandei Tes Schouten (1 min. 5,82 sek.). Trečia atplaukė Honkongo atstovė Siobhan Bernadette Haughey (1 min. 5,92 sek.).

Plaukikės iškovota ketvirtoji vieta yra aukščiausia jos užimta pozicija pasaulio čempionatuose.