logo
days
hours
mins
secs
12
Apr
#Švietimas
Dešimtys tūkstančių darželinukų dalyvavo virtualiose fizinio aktyvumo veiklose: trenerius ir mokytojus stebino jų žingeidumas

Kovo 31 dieną baigėsi 10-ojo Lietuvos mažųjų žaidynių (LTMŽ) pirmasis etapas, kurio metu daugiau kaip 50 tūkst. ikimokyklinukų iš 60 Lietuvos savivaldybių, dalyvavo virtualiuose fizinio aktyvumo užsiėmimuose. 

Šiais metais mažieji žaidynių dalyviai buvo kviečiami išbandyti aštuonis skirtingus virtualius fizinio aktyvumo užsiėmimus: magiškąjį futbolą, plaukimą, orientavimosi sportą, boksą, gimnastiką, kosminį krepšinį, lengvąją atletiką bei karatė.

Kad užsiėmimai vyko reguliariai (ne mažiau kaip du kartus per savaitę) iliustruoja ir rekordiniai vaizdo įrašų peržiūrų skaičiai: Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) „Youtube” paskyroje užfiksuota beveik 50 tūkstančių peržiūrų, o Lietuvos mažųjų žaidynių „Facebook” paskyroje vaizdo įrašai buvo peržiūrėti net 70 tūkstančių kartų! 

Projekto dalyviai ne tik sistemingai  sportavo ugdymo įstaigoje, bet ir tęsė fiziškai aktyvias veiklas, bei pažintį su sporto šakomis namuose. 

„Pirmojo projekto etapo pabaiga nereiškia fizinio aktyvumo pabaigos. Visus virtualius užsiėmimus  galima ir toliau naudoti bet kur ir bet kada – ne tik ugdymo procese, bet ir namuose su šeimos nariais. Kviečiame prisiminti ir ankstesnių metų vaizdo įrašus, kūrybiškai juos taikyti, nesustoti judėti ir išlikti žingeidiems“, – kviečia RIUKKPA prezidentė Audronė Vizbarienė.

Čia rasite visus virtualius fizinio aktyvumo užsiėmimus grojaraščiuose:

YouTube: https://youtube.com/playlist…

Facebook: https://www.facebook.com/watch/100068080744062/398228749234342

Svetainėje: https://www.mazujuzaidynes.lt/galerija/video-galerija/37 

Pristatant kiekvieną užsiėmimą, ikimokyklinio ugdymo pedagogų prašėme pasidalinti akimirkomis – kaip sekėsi sportuoti? Iš viso sulaukėme daugiau nei 2 300 komentarų su nuotraukomis ir vaizdo įrašais. Pedagogai negailėjo pagyrų pirmajam LTMŽ 2024 etapui:

Ačiū. Visi užsiėmimai puikūs. 

Ačiū, labai naudinga. 

Ačiū jums labai už super veiklas. Visi vaikai labai laukia ir dalyvavo.

Ačiū labai buvo gera dalyvauti užsiėmimuose, vaikai patyrė daug teigiamų emocijų.

„Nuostabu matyti, kokie mūsų šalies ikimokyklinio ugdymo pedagogai yra motyvuoti ir atsidavę savo darbui, aktyvumu užkrečiantys ir mažuosius LTMŽ dalyvius. Esame įsitikinę, kad susipažinę su sporto šakų įvairove bei patyrę judėjimo džiaugsmą, mažieji lengviau atras aktyvias veiklas, padedančias ne tik fiziškai gerai jaustis, bet ir ugdytis olimpines vertybes, o galbūt net siekti sportinių aukštumų“, – sako LTOK Olimpinių švietimo programų vadovas Paulius Martinkėnas.

Balandžio mėnesį 60-yje savivaldybių vyksta 446 mažieji festivaliai.

Jau visai netrukus – gegužės mėnesį su LTMŽ bendruomenės nariais susitiksime didžiuosiuose festivaliuose.

LTMŽ nuo 2014 m. organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir RIUKKPA. Projekto metu siekiama įtraukti 1,5–7 metų vaikus į jiems patrauklias fizinio aktyvumo veiklas, taip skatinant džiaugsmą sportuoti, bendrauti, patirti gerų emocijų ir nuo mažų dienų stiprinti sveikatą.