Jau devintą kartą Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) iniciatyva visos Lietuvos pedagogus, savivaldybių bei jaunimo organizacijų darbuotojus, trenerius ir visus, besidominčius olimpiniu judėjimu, subūrė į nemokamą renginį – Olimpinio švietimo forumą, skatinantį į formalųjį švietimą pažvelgti kitaip.
Ženkime bendrą žingsnį į ateitį! Šiemet forumo metu Kauno sporto halėje gilintasi į specialiųjų poreikių turinčių asmenų ir lyčių integracijos aktualijas, diskutuota apie sportą ir fizinį aktyvumą, prieinamą visiems. Ir šiais metais Olimpiniame forume dalyvavo savo sričių specialistai, visuomenėje žinomi veidai, mokslininkai, Lietuvos olimpiečiai bei sportininkai.
Olimpinio švietimo forumo organizatoriai tikisi, kad ir iš šių metų renginio dalyviai išsivežė naujų idėjų, įkvėpimo ir motyvacijos veikti bei imtis pokyčių ugdyme pritaikant olimpinio švietimo vertybes ir olimpizmo idėjas.
Renginį atidarė pirmoji ponia Diana Nausėdienė. „Sveikinu jus taip gausiai susirinkusius į prasmingą sporto ir žinių šventę. Tai proga su pasididžiavimu prisiminti ir tai, kad olimpinio judėjimo sąjūdis mūsų šalyje turi gilias tradicijas ir šiais metais pažymi savo gyvavimo šimtmetį.
Tęstiniu tapęs Olimpinio švietimo forumas kasmet sukviečia vis gausėjantį bendraminčių būrį, sutelkia pedagogus, trenerius, savivaldybių ir jaunimo organizacijų atstovus, įvairių sričių specialistus bei ekspertus ir tampa keitimosi patirtimi, dalijimosi įžvalgomis ir idėjų platformomis, gyva ir įkvepiančia erdve, kurioje per sporto ir olimpinio švietimo prizmę keliamos ir aktualinamos platesnės socialinės, pilietinis, sociokultūrinės temos, diskutuojama apie mūsų šalies ir visuomenės raidos perspektyvas”, – kalbėjo D. Nausėdienė.
LTOK prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė dėkojo pirmajai poniai Dianai Nausėdienei už palaikymą olimpinio švietimo veikloje ir įsitraukimą į veiklas bei renginius, taip pat tarė ačiū visiems atvykusiems į forumą ir prisidedantiems prie naujų idėjų skleidimo bei iniciatyvų įgyvendinant pokyčius ugdyme. D. Gudzinevčiūtė jau devintą kartą sveikinosi su šio renginio dalyviais.
„Šiemet galvodami, kaip mes skleisime žinią apie forumą, pirmiausia išryškėjo žodis VISIEMS. Nes mes visi skirtingi, vieniems kažką atlikti yra paprasčiau, kitiems – sudėtingiau. Ne taip seniai prie olimpinio šūkio citius, altius, fortius (greičiau, aukščiau, tvirčiau) atsirado dar vienas žodis – kartu (communis). Nes mums visiems reikia ir to, kad šiandien mes keistume. Reikia ir elementarių dalykų, bet ir tos olimpinės vertybės – draugystė, pagarba ir tobulėjimas reikalingos visiems. Labai tikiuosi, kad po šiandien mes būsime dar vieningesni, palaikysime vienas kitą ir padėsime siekti kokybiškesnio gyvenimo ir būti geresniais piliečiais”, – sakė LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.
Olimpinio švietimo forume vyko:
Diskusija. Lyčių lygybės užtikrinimas ir kultūrinių mažumų įtraukimas per sportą: iššūkiai, problematika ir gerieji pavyzdžiai. Dalyviai: pirmoji ponia Diana Nausėdienė; Daina Gudzinevičiūtė LTOK prezidentė; Arnas Labuckas, Vilniaus „Kibirkštis“ sporto direktorius; moderavo lektorius Nerijus Miginis.
Pranešimas. Įtraukusis ugdymas: esminių nuostatų kaita ir negąsdinantys darbo metodai. Pranešėja – Gabrielė Tervidytė-Arandi, VšĮ „Penki pojūčiai“ vadovė.
Diskusija. Bendradarbiavimas tarp švietimo ir sporto sektorių: kokios yra efektyviausios strategijos integruojant sportą į švietimo institucijas? Dalyviai: RIUKKPA prezidentė Audronė Vizbarienė, LINEŠA vadovas Valdas Jankauskas, OVUP mokymų vadovė Laima Telksnienė; moderavo lektorius Nerijus Miginis.
Pranešimas. Paralimpinė vizija – įtraukus pasaulis per sportą. Pranešėjas – Mindaugas Bilius, Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas.
Diskusija. Olimpinės ir paralimpinės žaidynės: įvairovės ir įtraukties šventė. Dalyvės – Diana Zagainova – 2021 m. vasaros olimpinių žaidynių dalyvė ir Gabrielė Čepavičiūtė – Parateam narė, plaukikė; moderavo sporto varžybų komentatorius Rytis Kazlauskas.
Olimpinio švietimo forume kasmet gvildenamos skirtingos temos, problematikos ir iššūkiai. Kiekviename renginyje dalyvauja kompetentingi pranešėjai iš Lietuvos ir užsienio, kurie pristato būdus kaip tuos iššūkius įveikti pasitelkus olimpines vertybes, kurie įkvepia pedagogus atrasti, susipažinti ir pritaikyti savo darbuose naujas, kitokias, inovatyvias ugdymo priemones.
Sportas yra universali priemonė, kuri yra naudojama auginti žmogų-asmenybę. Tai priemonė, kuri pirmiausia ugdo žmogų, tik po to – sportininką. Sporto pagalba žmonės atranda tokių dalykų, kurie padeda gyvenime – tai komandinis darbas, pagarba varžovui ir aplinkai, kilnaus elgesio suvokimas, galiausiai – greitas reagavimas, gebėjimai priimti sprendimus čia ir dabar, mokėti imtis iniciatyvos. Apie šias ir kitas olimpinio judėjimo naujoves Olimpinis švietimo forumas kviečia išgirsti ir diskutuoti kasmet.