Finišo tiesiąją pasiekė pradinių klasių moksleiviams skirtas „Olimpinio mėnesio“ projektas, šiais metais įtraukęs rekordinį – per 2800 – klasių skaičių iš visų šalies savivaldybių.
Šio projekto tikslas – skatinti fizinio raštingumo ugdymą, padėti mokiniams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą kaip linksmą ir naudingą veiklą, supažindinti su olimpinėmis vertybėmis bei principais – pagarba, draugyste, tobulėjimu.
Penktą spalį iš eilės vykusio projekto metu apie 55 tūkst. pradinukų buvo kviečiami mankštintis, bendrauti su olimpiečiais, pagilinti savo žinias fizinio aktyvumo, sveikos mitybos, kokybiško poilsio bei emocinės sveikatos temomis. LTOK olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis džiaugiasi, kad visi projekto tikslai buvo įgyvendinti.
„Su kuo bendravome, visos klasės buvo labai įsitraukusios į šį projektą. Atlikę apklausą pamatėme, kad projektas vertinamas labai gerai. Pagal pirmus duomenis, jo įvertinimas dešimtbalėje sistemoje siekia 9,6. T.y. projektas yra laikomas vertingu ir turinčiu išliekamąją vertę“, – sakė K. Šileikis.
Puikiai buvo įvertinti ir specialistai, kurie dalinosi savo patirtimi bei patarimais atitinkamomis temomis. Savo įžvalgas, rekomendacijas, įvairius pratimus pradinukams perdavė arba pademonstravo sporto kineziterapeutas Tomas Linksmuolis, biomedicinos mokslų daktaras, sveikos gyvensenos ir mitybos ekspertas Artūras Sujeta bei Geštalto psichoterapijos praktikė ir specialioji pedagogė Milda Panavienė.
„Žinoma, smagiausia dalis buvo olimpiečių apsilankymas klasėse. Visi sportininkai mielai bendravo su moksleiviais svarbiomis temomis, o visose mokyklose jie buvo sutikti kaip herojai. Toks didelis susidomėjimas bei pradinukų emocijos mums suteikia papildomos motyvacijos ateityje į projektą įtraukti dar daugiau olimpiečių“, – džiaugėsi K. Šileikis.
Skirtingose mokyklose šį spalį apsilankė dziudo kovotoja Sandra Jablonskytė, irkluotoja Viktorija Senkutė, trišuolininkė Diana Zagainova ir baidarininkas Simonas Maldonis. Kartu su jais pas pradinukus keliavo ir „Lteam“ talismanas Ąžuolas, visus labai greitai įtraukęs savo nuotaikingomis mankštomis.
„Visos keturios „Olimpinio mėnesio“ temos puikiai pasiteisino. Didžiausio pasisekimo sulaukė fizinio aktyvumo savaitė, nes Ąžuolo mankšta jau tradiciškai įtraukia labai daug moksleivių – tą parodo nuotolinės mankštos peržiūrų skaičius. Labai didelio susidomėjimo susilaukė ir kokybiško poilsio tema, kuri į „Olimpinį mėnesį sugrįžo po keleto metų pertraukos. Moksleiviams labai patiko T. Linksmuolio pratimai ir rekomendacijos. Daug kam buvo netikėta, kad fizinė veikla taip pat gali būti poilsio forma“, – pasakojo K. Šileikis.
„Olimpinio mėnesio“ dalyviai turėjo progą pajusti kaip atrodo olimpiečio gyvenimas. Žinomas plaukikas Danas Rapšys atvėrė savo namų duris ir parodė kaip atrodo jo įprasta diena. Griežtas režimas, atsidavimas sportui ir noras tobulėti daugeliui moksleivių suteikė didelį motyvacijos užtaisą. LTOK olimpinio švietimo direktorius džiaugėsi tokiu dideliu pradinukų susidomėjimu, todėl ateityje ketinama parodyti ir kitų žinomų sportininkų arba stipriausių šalies sporto komandų kasdienybę.
Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Jo finišas – lapkričio 6 dieną Prezidentūroje vyksianti burtų traukimo ceremonija, kurioje visos „Olimpiniame mėnesyje“ dalyvavusios klasės gali laimėti organizatorių bei rėmėjų įsteigtus prizus. K. Šileikis atskleidė, jog tarp prizų bus ne tik fizinės dovanos, bet olimpiečių apsilankymai klasėse.
Neabejojama, kad šis projektas bus tęsiamas ir ateityje. Nors sėkmės receptas jau aiškus, projekto iniciatoriai ateityje žada dar daugiau įdomybių.
„Jau šiemet sulaukėme užklausų iš užsienio lietuvių mokyklų, bet jos nespėjo užsiregistruoti. Būtent tokių mokyklų įtraukimas galėtų būti vienas iš tikslų kitiems metams. Taip pat norėtume dar labiau padidinti dalyvaujančių klasių skaičių ir pasiekti 3000 ribą. Labai smagu girdėti apie šio projekto suteikiamą naudą, todėl visą tai norisi perduoti kuo daugiau žmonių“, – kalbėjo K. Šileikis.
„Olimpinio mėnesio“ organizatoriai – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.