logo
days
hours
mins
secs
17
Jun
#LTEAM
Europos plaukimo čempionate Andrius Šidlauskas įvykdė olimpinį normatyvą

Trenerių Pauliaus Povilionio ir Inos Paipelienės auklėtinis Andrius Šidlauskas pirmadienį Europos plaukimo čempionate Belgrade (Serbija) sėkmingai įveikė vyrų 100 m plaukimo krūtine atranką ir pateko į pusfinalį.

Lietuvis finišavo per 59,36 sek. ir aplenkė visus kvalifikacijos dalyvius bei įvykdė Paryžiaus olimpinių žaidynių normatyvą (59,49 sek.).

A. Šidlausko asmeninis rekordas yra 59,19 sek.

Antrąją vietą kvalifikacijoje užėmė vokietis Mamas Imoudu (59,36 sek.). Iš viso startavo 48 plaukikai, o į vakare vyksiantį pusfinalį pateko 16.

Vyrų estafetės 4 × 200 m laisvu stiliumi naują Lietuvos rekordą užfiksavo Tomas Navikonis, Tomas Lukminas, Kristupas Trepočka ir Rokas Jazdauskas.

Mūsiškiai finišavo per 7 min. 9,75 sek. ir 0,22 sek. pagerino šalies rekordą, kuris dar šiemet buvo pasiektas Dano Rapšio, T. Navikonio, T. Lukmino ir R. Jazdausko.

Lietuviai tapo atrankos nugalėtojais ir pateko į finalą, kuriame varžysis aštuonios komandos.

Lietuva jau yra iškovojusi šios rungties olimpinį kelialapį. Olimpinės estafetės sudėtis turėtų paaiškėti po Europos čempionato.

Pirmoji iš mūsų šalies atstovų į baseiną šoko Justine Elizabeth Murdock (tren. Rachel Stratton-Mills). Tik šiemet Lietuvos pilietybę atkūrusi 21-erių sportininkė atrankoje finišavo per 2 min. 16,25 sek. ir, užėmusi 15-ą vietą, pateko į pusfinalį.

Asmeninis J. Murdock karjeros rekordas yra 2 min. 11,73 sek., o šiais metais greičiausiai plaukė per 2 min. 12,96 sek.

Plaukikams šis čempionatas – paskutinė galimybė įvykdyti olimpinius normatyvus. Atranka į olimpines žaidynes užsidaro birželio 23 dieną.