logo
days
hours
mins
secs
European Aquatics nuotr.
18
Jun
#LTEAM
Europos plaukimo čempionate – auksinis Lietuvos vyrų estafetės triumfas

Belgrade (Serbija) vykstančiame Europos plaukimo čempionate aukso medalius pirmadienį iškovojo Lietuvos vyrų estafetė 4×200 m laisvuoju stiliumi. Tai pirmas lietuvių triumfas komandinėje rungtyje Europos čempionatų istorijoje.

Finale Tomas Navikonis, Tomas Lukminas, Kristupas Trepočka ir Danas Rapšys finišavo per 7 min. 8,04 sek. ir aplenkė visus varžovus bei dar sykį pagerino Lietuvos rekordą.

Po K. Trepočkos pasirodymo lietuviai rikiavosi ketvirtoje pozicijoje, bet paskutinis startavęs D. Rapšys jau po pirmų 100 m aplenkė visus varžovus ir vėliau dominavo likusioje distancijoje.

Antrąją vietą užėmė vengrai (7.09,59), o treti liko graikai (7.09,73).

Ryte lietuviai ne tik laimėjo antrąjį atrankos plaukimą, bet ir finišavo su nauju šalies rekordu – per 7 min. 9,75 sek. Tuomet vietoj D. Rapšio startavo Rokas Jazdauskas.

Į vyrų 100 m plaukimo krūtine finalą pateko Andrius Šidlauskas. Jis pusfinalyje finišavo per 1 min. 0,18 sek. ir užėmė šeštąją vietą.

Į finalą pateko aštuoni plaukikai, o geriausią rezultatą užfiksavo vokietis Mamas Imoudu (59,28 sek.).

Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ sportininkas, kurį treniruoja Paulius Povilionis ir Ina Paipelienė, kvalifikacijoje užfiksavo 59,36 sek. laiką ir pirmuoju rezultatu pateko į pusfinalį. Tuo pačiu jis įvykdė Paryžiaus olimpinių žaidynių normatyvą.

Jo asmeninis rekordas – 59,12 sek.

Moterų 200 m plaukimo nugara pusfinalyje šiemet Lietuvos pilietybę atkūrusi Justine Elizabeth Murdock (2.14,75) užėmė 12-ąją vietą ir į finalą nepateko. Iki finalinio aštuntuko jai pritrūko 2,87 sek.

Asmeninis J. Murdock karjeros rekordas yra 2 min. 11,73 sek., o šiais metais greičiausiai plaukė per 2 min. 12,96 sek.