logo
days
hours
mins
secs
IOC / Michele CATTANI nuotr.
05
Feb
#JOŽ
Iki jaunimo vasaros olimpinių žaidynių Dakare – mažiau nei 1000 dienų

2026 metais Senegalo sostinėje Dakare vyks pirmasis olimpinis renginys Afrikos žemyne – jaunimo vasaros olimpinės žaidynės. Iki didžiausio jauniesiems sportininkams skirto vasaros renginio lieka mažiau nei 1000 dienų.

„Negalime sulaukti akimirkos, kai galėsime pasidžiaugti pirmuoju olimpiniu renginiu Afrikoje,  renginiu, kuris Senegale pasveikins viso pasaulio jaunimą,“‒ sakė Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas.

TOK 2026 m. Dakaro jaunimo olimpinių žaidynių koordinavimo komisijos pirmininkė Kirsty Coventry, kalbėdama apie likusias 1000 dienų iki renginio pradžios, pabrėžė jau įdėtas įspūdingas pastangas įtraukti ir sutelkti vietos jaunimą Senegale.

 „2026 m. Dakaro žaidynės ‒ unikali galimybė visoje Afrikoje skleisti olimpinę dvasią ir įkvėpti ne tik jaunuosius sportininkus, bet ir vietos jaunimą, ‒ sakė ji. ‒ Jau dabar matome bendrų Dakaro žaidynių organizacinio komiteto ir TOK pastangų rezultatą ‒ kaip su žaidynėmis susijusios iniciatyvos Senegale pasiekia tūkstančius jaunuolių ir kuria jaunimo olimpinių žaidynių palikimą vietos bendruomenėms.

Per ateinančias 1 000 dienų tikimės glaudžiai bendradarbiauti su organizacinio komiteto komanda, siekdami surengti įvairialypes ir įkvepiančias jaunimo olimpines žaidynes, atskleidžiančias vienijančią sporto galią ir turtingą Afrikos kultūros paveldą.“

Likus 1000 dienų iki žaidynių pradžios, toliau stumiamasi į priekį su žaidynių planavimu ir paruošiamaisiais darbais: neseniai pradėtas renovuoti Iba Mar Diop stadionas, o tai yra svarbus žingsnis plėtojant žaidynių infrastruktūrą. Stadiono atnaujinimas yra platesnės iniciatyvos dalis, kuria siekiama užtikrinti modernią 2026 m. Dakaro žaidynių infrastruktūrą ‒ daugiausia tai bus jau egzistuojantys atnaujinti objektai, taip užtikrinant tvarų jaunimo olimpinių žaidynių palikimą.

Pastaruoju metu taip pat buvo išsamiai peržiūrėta sporto programa, daugiausia dėmesio skiriant disciplinoms, rungtims ir sportininkų kvotoms. Vėliau buvo pakoreguotas bendrasis žaidynių planas, siekiant optimaliai panaudoti olimpinį kaimelį ir teikti pirmenybę aukščiausio lygio sportininkų ugdymo kryptims. Prie šio proceso vertingai prisidėjo tarptautinės olimpinių sporto šakų federacijos, kurios baigs ruošti varžybų vietas, o TOK vykdomasis komitetas netrukus patvirtins galutinę sporto šakų programą.

Be to, gruodį organizacinis komitetas surengė seminarą Senegalo sporto žurnalistams, suteikdamas vietos žiniasklaidos atstovams išsamios informacijos apie 2026 m. Dakaro jaunimo olimpinių žaidynių planus. Seminaru buvo siekiama didesnio visuomenės įsitraukimo ir informuotumo apie jaunimo olimpines žaidynes.

2026 m. Dakaro jaunimo olimpinės žaidynės vyks dvi savaites nuo spalio 31 d. ir suburs geriausius pasaulio jaunuosius sportininkus.