logo
days
hours
mins
secs
05
Apr
#LTEAM
Imtynininkas M. Venckaitis iškovojo kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes

Penktadienį Baku mieste (Azerbaidžanas) prasidėjo imtynių Europos olimpinės atrankos varžybos, kuriose jau pirmąją dieną Lietuvos kraitį papildė kelialapis į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Graikų-romėnų imtynių svorio kategorijoje iki 97 kg 22-ejų metų Mindaugas Venckaitis įveikė visus tris savo varžovus ir patekęs į finalą užtikrino Lietuvai olimpinį kelialapį.

Penktą vietą praėjusių metų pasaulio čempionate užėmęs ir tik per žingsnį nuo patekimo į žaidynes likęs lietuvis šiame turnyre turėjo pirmąjį reitingą, todėl išvengė kvalifikacinės kovos ir savo pasirodymą pradėjo aštuntfinalyje.

Čia rezultatu 3:1 palaužtas turkas Doganas Yilmazas, ketvirtfinalyje 3:2 nurungtas pasaulio jaunimo vicečempionas ir Europos U23 čempionato bronzos medalio laimėtojas Tyronas Sterkenburgas iš Nyderlandų, o lemiamoje kovoje 5:2 įveiktas Serbai atstovaujantis 12 metų vyresnis gruzinas Mihailas Kajaia. Pastarasis pernai Europos čempionate iškovojo bronzą, o savo trofėjų kolekcijoje turi kelis pasaulio čempionatų apdovanojimus.

Kitiems Lietuvos graikų-romėnų imtynių atstovams finalų pasiekti nepavyko. Šeštadienį atrankoje startuos moterys, o sekmadienį – laisvųjų imtynių atstovai.

Penktadienio lietuvių rezultatai:

Graikų-romėnų imtynės, svorio kategorija ik 60 kg

Kvalifikacija. Jacopo Sandron (Italija) – Justas Petravičius 0:9
Aštuntfinalis. Justas Petravičius – Ilias Zaikaris (Graikija) 9:0
Ketvirtfinalis. Victor Ciobanu (MDA) – Justas Petravičius 14:0

Graikų-romėnų imtynės, svorio kategorija ik 67 kg

Kvalifikacija. Selcuk Can (Turkija) – Kristupas Šleiva 9:6

Graikų-romėnų imtynės, svorio kategorija ik 87 kg

Aštuntfinalis. Exauce Mukubu (Norvegija) – Martynas Nemsevičius 7:0

Graikų-romėnų imtynės, svorio kategorija ik 130 kg

Ketvirtfinalis. Romas Fridrikas – Jello Krahmer (Vokietija) 1:3