logo
days
hours
mins
secs
Balint Czucz
28
Apr
#LTEAM
Iš Europos irklavimo čempionato – su sidabro ir bronzos medaliais

Sekmadienį Vengrijos mieste Šegede baigėsi 2024 metų Europos irklavimo čempionatas. Finalinę pirmenybių dieną mūsų sportininkai Lietuvai padovanojo du medalius – sidabrą ir bronzą.

Pirmosios ant apdovanojimų pakylos žengė Dovilė Rimkutė ir Donata Karalienė. Jos moterų porinių dviviečių valčių (W2x) A finale finišavo per 7:41,50 min. ir antrus metus iš eilės iškovojo sidabro medalius. Europos čempionėmis tapo norvegės Thea Helseth ir Inger Seim Kavlie (7:39,42 min.), bronzą laimėjo titulą praradusios rumunės Ancuta Bodnar ir Simona Radis (7:43,66).

„Džiaugiamės, kad rumunių dominavimas atsirišo pagaliau, džiaugiamės, kad ir mums pavyko jas šįkart aplenkti, – šypsojosi D. Karalienė. – Dar šį sezoną neteko daug kartu startuoti, tai buvo vienos pirmųjų varžybų šiame sezone, todėl jaudinomės, nes prieš pirmą startą visada būni nežinioje. Bet esame laimingos, patenkintos rezultatu.“

Įspūdingai vyrų vienviečių valčių (M1x) A finale pasirodė Giedrius Bieliauskas. Pirmą kartą tokio rango varžybose dėl medalio kovojęs lietuvis finišė surengė neįtikėtiną spurtą ir paskutinę akimirką iš varžovo nugvelbė bronzos medalį. Giedriaus laikas – 7:43,35 min. Auksą iškovojo daugkartinis pasaulio ir Europos čempionas vokietis Oliveris Zeidleris (7:38,47 min.), sidabrą – olimpinis čempionas graikas Stefanos Ntouskos (7:41,36 min.).

„Kol kas netikiu. Tikrai nesitikėjau iškovoti medalio, – prisipažino irkluotojas. – Mano laikas atėjo tinkamu metu, tinkamoje vietoje.“

Pirmąkart Europos čempionato A finale irklavo ir Viktorija Senkutė. Ji moterų vienviečių valčių klasėje (W1x) finišavo šešta – 8:49,10 min. Čempione tapo serbė Jovana Arsič (8:23,42 min), antrą vietą užėmė vokietė Alexandra Foester (8:28,16 min.), trečią – čekė Alice Prokesova (8:34,97 min.).

Rytinėje plaukimų sesijoje broliai Dovydas ir Domantas Stankūnai vyrų pavienių dviviečių valčių (M2-) B finale finišavo treti (7:16.30 min.) ir galutinėje rikiuotėje užėmė 9-ą vietą, o vyrų porinės dvivietės (M2x) įgula Žygimantas Gališanskis ir Povilas Stankūnas dėl medicininių priežasčių šiandien buvo priversti praleisti C finalą.

Primename, kad moterų porinės keturvietės įgula – Saulė Kryževičiūtė, Ieva Adomavičiūtė, Ugnė Juzėnaitė ir Martyna Kazlauskaitė – šeštadienį B finale buvo ketvirta ir galutinėje įskaitoje užėmė 10 vietą.