logo
days
hours
mins
secs
27
Jun
#LTEAM
Istorinis kelialapis: imtynininkė G. Dilytė startuos Paryžiaus olimpinėse žaidynėse

Po Tarptautinio olimpinio komiteto sprendimo dėl Rusijos ir Baltarusijos sportininkų, Tarptautinė imtynių federacija perskirstė kvotas į Paryžiaus olimpinių žaidynes. Tai lėmė, kad teisę debiuoti olimpinėse žaidynėse iškovojo Gabija Dilytė.

Tarptautinis olimpinis komitetas atnaujino imtynininkų, dalyvausiančių Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, sąrašą. Sutrumpėjusiame sąraše neliko imtynininkų, palaikančių karą Ukrainoje arba sportininkų, priklausančių kariškių ir saugumo pajėgų sporto klubams, pavardžių.

Tai ir lėmė, kad jų vietą turėjo šansą perimti žemesnes vietas atrankoje užėmę sportininkai. Tokią tikimybę turėjo trys lietuviai: Mantas Knystautas, Romas Fridrikas ir Gabija Dilytė.

20-metė imtynininkė iš Lietuvos dalyvaus svorio kategorijoje iki 50 kg, jai tai bus pirmosios olimpinės žaidynės. Be to, ji – apskritai pirmoji istorijoje Lietuvos moterų imtynių atstovė kovosianti ant olimpinio imtynių kilimo.

Gabija yra ir pirmoji Šiaulių sporto gimnazijos alumnė, kuri pateko į olimpines žaidynes. Ji yra iš Šiaulių sporto centro „Atžalynas“.

Sportininkę treniruoja Aivaras Kaselis, Andrius Stočkus ir Tatsiana Bochan.

Gabija savo sportinį kelią pradėjo gimtajame Kavarske, tuomet ją su sese Gabriele treniravo Artūras Sudeikis. Gabija nuo šeštos klasės sportavo Šiaulių sporto gimnazijoje ir Šiaulių sporto centre „Atžalynas“.

Gabija yra daugkartinė Lietuvos čempionė, Europos jaunimo U23 čempionato bronzos medalio laimėtoja. Šiemet Gabija dalyvavo pagrindiniuose jaunimo ir suaugusiųjų Europos čempionatuose, jai gerai sekėsi olimpinės atrankos turnyruose, bet kelialapio juose iškovoti nepavyko, Gabija buvo likusi „už brūkšnio“.