18
Apr
#LTOK
Įvyko LTOK Vykdomojo komiteto posėdis

Ketvirtadienį (04.18) Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete rinkosi Vykdomojo komiteto nariai. Eiliniame LTOK VK posėdyje aptarti LTOK ir Lietuvos olimpinio fondo (LOF) biudžetų pirmojo ketvirčio vykdymai, Kaune vykęs Olimpinio švietimo forumas, LTOK atstovų vizitas Didžiosios Britanijos olimpinėje asociacijoje, Lietuvos laipiojimo sporto asociacijos narystė LTOK, kiti einamieji klausimai.

Vykdomojo komiteto posėdyje buvo patvirtintos LTOK ir LOF pirmojo ketvirčio biudžeto apyskaitos. LTOK biudžeto apyskaitą pristatė LTOK iždininkas Rimgaudas Balaiša. Pasak jo, per pirmąjį šių metų ketvirtį į LTOK biudžetą įplaukė 32 procentai 2019 metais suplanuotų pajamų. Didžioji dalis jų – iš UAB „Olifėjos“, kitos – TOK ir EOK subsidijos. LTOK išlaidos pirmajame ketvirtyje įplaukų neviršijo. LOF pirmojo ketvirčio apyskaitą pristatė LOF direktorius Mantas Marcinkevičius. M. Marcinkevičiaus teigimu, pirmajame metų ketvirtyje fondo pajamos viršytos 2 procentais, išlaidos – mažesnės 1 procentu nei buvo planuota.

LTOK atstovų komandiruotę į Didžiąją Britaniją VK nariams pristatė LTOK projektų vadovė Agnė Vanagienė. Kovo 18-19 dienomis ji, drauge su LTOK užsienio ryšių skyriaus vadove Vaida Masalskyte ir LTOK sporto direkcijos vadovu Einiumi Petkumi, viešėjo Londone. Didžiosios Britanijos olimpinėje asociacijoje vyko susitikimas su Marku Englandu, Jungtinės Karalystės misijos vadovu 2020 metų Tokijo žaidynėms, taip pat Caitlina McClatchey, tris kartus olimpinių žaidynių dalyve, Sportininkų programų skyriaus vadybininke. Susitikimuose buvo pristatytas ir aptartas Jungtinės Karalystės sporto finansavimo modelis, sportininkų rengimo ir finansavimo sistema, pasirengimo Olimpinėms žaidynėms Tokijuje aspektai. Antrąją vizito dieną LTOK atstovai lankėsi didžiausiame Jungtinėje Karalystėje nacionaliniame sporto centre.

Kovo 21 dieną vyskusį Olimpinio švietimo forumą pristačiusi LTOK olimpinio švietimo skyriaus direktorė Vita Balsytė akcentavo sausakimšą auditoriją ir kokybiškus lektorių pranešimus. Kauno „Žalgirio arenoje“ penktus metus vykusio renginio tema šiais metais buvo „Sportas + švietimas = 21 amžiaus galimybės“. Visi pranešimai sukosi apie sportą kaip universalią žmogaus ugdymo priemonę. Renginyje dalyvavo 450 pedagogų iš visos Lietuvos, forumą atidarė naujasis LR Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Balandžio 12-15 dienomis Lozanoje vykusį Tarptautinį sportininkų forumą pristatė Lietuvai jame atstovavusi dviejų olimpinių medalių savininkė Austra Skujytė. LTOK VK narė informavo, jog forume dalyvavo visų 206 nacionalinių olimpinių komitetų atstovai, aktyvūs ar neseniai karjeras baigę atletai. Bendraudami su TOK prezidentu Thomu Bachu ir savo sričių profesionalais, sportininkai aptarė aktualiausius kovos su dopingu, Sportininkų teisių ir pareigų deklaracijos klausimus, susipažino su TOK veikla, finansiniu modeliu ir parama atletams, įvairiomis TOK komisijomis, strategijomis ir jų įgyvendinimais.

Vykdomojo komiteto posėdyje buvo priimtas sprendimas grąžinti narystę LTOK Lietuvos sportinio laipiojimo asociacijai. LLSA praėjusių metų liepą buvo suspenduota dėl netikslių duomenų apie narystę tarptautinėje laispiojimo sporto federacijoje. Šių metų kovo mėnesį gavus patvirtinimą apie pilnateisę LLSA narystę tarptautinėje šios sporto federacijoje, pagrindo tęsti suspendavimą neliko. LLSA gražinimui į LTOK narius pritarė visi LTOK VK nariai.

Posėdžio metu Vykdomasis komitetas patvirtino Tokijo olimpinėms žaidynėms akredituojamų žiniasklaidos kanalus ir jiems suteikiamus akreditacijų tipus.

Atsižvelgus į Lietuvos sportininkų rengimo ir dalyvavimo „Tokijo 2020” programos ekspertų komisijos siūlymą, nutarta olimpinėms žaidynėms rengiamų Lietuvos olimpinės pamainos sportininkų 2018-2019 metų sezono sąrašą papildyti dviem perspektyviais sportininkais, kaip galinčius dalyvauti 2024 metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, fechtuotojais Vikte Ažukaite ir Leonardu Kalininu.