logo
days
hours
mins
secs
Valentina Levickytė (Edijs Pālens nuotr.).
21
Jan
#JOŽ
Jaunimo olimpinėse žaidynėse – čiuožėjos rekordas ir pirmasis kalnų slidininko startas

Pietų Korėjoje tęsiasi Gangvono jaunimo žiemos olimpinės žaidynės. Lietuvos sportininkai sekmadienį startavo trijose sporto šakose.

Greitasis čiuožimas trumpuoju taku

Jau antroje rungtyje jaunimo žaidynėse startavo greitojo čiuožimo trumpuoju taku atstovė Valentina Levickytė. 1000 m distanciją ji įveikė per 1 min. 42,426 sek. ir 9-oje atrankos grupėje užėmė ketvirtąją vietą.

Nors į ketvirtfinalį nepateko, lietuvė šiose varžybose pagerino asmeninį rekordą (ankstesnis – 1 min. 43.034 sek.).

„Pusė sekundės mūsų sporte yra daug. Šiandien buvo daug ramesnės diena, pati Valentina taip pat daug geriau jautėsi. Kadangi ledas čia labai geras, asmeninio rekordo tikėjomės. Na, o tai, kad nepateko į ketvirtfinalį, nėra labai netikėta. Pagal bendrą dalyvių reitingą vos kelios sportininkės buvo silpnesnės. Todėl jos pasirodymą šiandien vertinu teigiamai“, – sakė sportininkės trenerė Virginija Vilčinskaitė-Ogulevičienė.

Auksą iškovojo kinė Jinzi Li, distanciją įveikusi per 1 min. 40.803 sek. Sidabras atiteko taip pat Kinijos atstovei Jingru Yang, o bronza – kazachstanietei Polinai Omelčuk.

Šeštadienį V. Levickytė dalyvavo 1500 m lenktynėse. Sportininkė distanciją įveikė per 2 min. 48,487 sek. ir grupėje tarp 6 dalyvių užėmusi 6 vietą į pusfinalį nepateko.

Pirmadienį lietuvė varžysis paskutinėje 500 m rungtyje.

Biatlonas 

Biatlonininkai Emilija Mincevič ir Juozas Augustinavičius dalyvavo vienetų mišrios estafetės 6 km + 7,5km lenktynėse. Lietuviai distanciją įveikė per 52 min. 6,8 sek. (nuo lyderių atsiliko 7 min. 58,6 sek.) ir, aplenkę 9 komandas, užėmė 21 vietą.

E. Mincevič (c) 2024 – International Olympic Committee / William Lucas – All Rights Reserved. In partnership with ANOC.
E. Mincevič (c) 2024 – International Olympic Committee / William Lucas – All Rights Reserved. In partnership with ANOC.

Estafetę pradėjusi E. Mincevič stovėdama 2 kartus nepataikė pirmojoje šaudykloje, J. Augustinavičius gulėdamas prašovė kartą, o stovėdamas antrajame ugnies ruože nepataikė 3 kartus. Iš viso lietuviai išnaudojo 13 atsarginių šovinių.

„Šiandien ir oro, ir slydimo sąlygos buvo žymiai geresnės nei vakarykštėse individualiose lenktynėse. Vis dėlto, komandos, o tarp jų ir mūsiškė, klydo daugiau nei norėtųsi.

IBU jaunimo taurės varžybose būtent šioje rungtyje Emilija ir Juozas užėmė 18 vietą tarp 3-4 metais vyresnių konkurentų, todėl vienas iš tikslų buvo pakartoti šį rezultatą ar jį net šiek tiek pagerinti.

Patys sportininkai pripažino, kad nebuvo lengva susitvarkyti su jauduliu, kuris Emilijai ypač trukdė pirmojoje šaudykloje, o Juozui – paskutinėje. Kaip bebūtų, dalyvavimas tokio lygio varžybose yra neįkainojama patirtis, kuri padės siekti dar geresnių rezultatų ateityje. O potencialo mūsų biatlonininkai tikrai turi“, – sakė biatlono treneris Lukas Jakeliūnas.

Auksą iškovojo Prancūzijos atletai, sidabru pasipuošė italai, bronza – švedai.

Antradienį biatlonininkai varžysis sprinto lenktynėse.

Kalnų slidinėjimas

Pasirodymą jaunino žiemos olimpinėse žaidynėse pradėjo kalnų slidininkas Luca Poberai. Italijos Friulio-Venecijos Džulijos regione gyvenantis ir besitreniruojantis sportininkas „Super G“ trasą įveikė per 59,12 sek. (4,70 sek.) ir bendroje įskaitoje užėmė 43 vietą iš 49 finišavusių sportininkų. 5 atletai varžybų nebaigė.

Luca Poberai (c) 2024 – International Olympic Committee / Luiza Moraes – All Rights Reserved. In partnership with ANOC.
Luca Poberai (c) 2024 – International Olympic Committee / Luiza Moraes – All Rights Reserved. In partnership with ANOC.

„Super G“ nėra mano stiprioje rungtis, jos nesitreniruoju, tačiau norėjau šiose varžybose save išbandyti.

Pirmąją dalį čiuožiau gerai, bet trasos pabaigoje buvusiame posūkyje padariau klaidą, kuri mane stipriai sulėtino. Galutinėje dalyje, kuri buvo gana plokščia, nebepavyko išvystyti greičio, todėl finaliniu laiku nesu labai patenkintas.

Trasa nebuvo sudėtinga, tačiau greitis vis tiek buvo nemažas“, – sakė L. Poberai.

Pirmadienį jis varžysis dvikovės rungtyje.