logo
days
hours
mins
secs
Pijus Baniulis (OIS/Jonathan Nackstrand).
25
Jan
#JOŽ
Jaunimo olimpinėse žaidynėse Lietuvos slidininkas buvo per žingsnį nuo finalo

Ganvono provincijoje, Pietų Korėjoje vykstančiose jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse baigėsi šeštoji diena. Lietuvos sportininkai varžėsi kalnų slidinėjimo slalomo ir slidinėjimo laisvuoju stiliumi „slopestyle“ rungtyse.

Slidinėjimas laisvuoju stiliumi

Jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse debiutuojantys Lietuvos slidinėjimo laisvuoju stiliumi atstovai ketvirtadienį džiaugėsi Pijaus Baniulio rezultatu. „Slopestyle“ rungtyje lietuvį nuo finalo skyrė vos viena vieta ir 7,75 taško.

Pirmojo nusileidimo metu P. Baniulis surinko net 65 taškus ir prieš antrąjį rikiavosi šeštoje pozicijoje. Vis dėlto, antrojo nusileidimo metu, trasos pabaigoje sportininkui suklydus šio rezultato pagerinti nepavyko (23,25 tšk.).

Geresnius rezultatus pademonstravę varžovai lietuvį nustūmė į 11 vietą, tuo tarpu į finalą pateko 10 sportininkų.

„Norėjau pagerinti pirmojo nusileidimo rezultatą ir antrajame viską padariau gerai, tik ant paskutiniojo tramplino suklydau ir kritau. Nepaisant to, kad nepatekau į finalą, esu patenkintas. Žinoma, šiek tiek apmaudu, bet ką padarysi“, – sakė Norvegijoje gyvenantis ir ten besitreniruojantis lietuvis.

„Antrajame nusileidime Pijus iki paskutinio tramplino viską atliko geriau nei pirmajame, bet šiek tiek per lėtai atvažiavo, todėl nepavyko atlikti paskutiniojo triuko. Tačiau planą įgyvendinome. Pijus stengėsi maksimaliai. Be to, pernai pasaulio jaunimo čempionate Naujojoje Zelandijoje jis abu kartus krito, todėl tikrai džiaugiamės, kad pavyko atlikti triukus, kuriuos planavome“, – sakė treneris Mantas Točelis.

Šeštadienį ir P. Baniulis, ir kita Lietuvos atstovė Ugnė Paulavičiūtė dalyvaus didžiojo šuolio („Big air“) rungties atrankoje.

Pijus Baniulis (OIS/Jonathan Nackstrand).
Pijus Baniulis (OIS/Jonathan Nackstrand).

„Ši rungtis Pijui yra arčiau širdies, ten jis geriau jaučiasi, todėl labai laukiame starto.

Kalbant bendrai apie žaidynes, pastarosiomis dienos treniruočių sąlygos buvo sunkios. Didelis šaltis, lediniai nusileidimai ir didelis vėjas šioje sporto šakoje labai trukdo ir padidina traumos tikimybę. Todėl visi sportininkai atlikinėjo mažiau sudėtingus triukus.

Šiandien oras buvo nuostabus, todėl nujautėme, kad varžovai bandys atlikti sudėtingesnius triukus. Tai ir įvyko, tam buvome pasiruošę“, – kalbėjo M. Točelis.

Kalnų slidinėjimas

Paskutiniąją rungtį jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse įveikė kalnų slidininkas Luca Poberai. Pirmojo nusileidimo metu jis slalomo trasą įveikė per 53,34 sek. ir buvo 47-as. Antrojo nusileidimo metu lietuviui sekėsi geriau. Jis finišavo per 58,35 sek. ir buvo 29-as.

Luca Poberai (c) 2024 – International Olympic Committee / Wander Roberto – All Rights Reserved. In partnership with ANOC.
Luca Poberai (c) 2024 – International Olympic Committee / Wander Roberto – All Rights Reserved. In partnership with ANOC.

L. Poberai abi trasas įveikė per 1 min. 51,69 sek. (+13,08 sek.) ir bendroje įskaitoje užėmė 30 vietą.

Auksą iškovojo britas Zakas Carrick-Smithas, sidabrą – švedas Elliotas Westlundas, o bronza atiteko prancūzui Nashui Hout-Marchand‘ui.

Italijoje gyvenantis L. Poberai Ganvono provincijoje vykstančiose žaidynėse varžėsi keturiose rungtyse: „Super G“, dvikovės, didžiojo slalomo ir slalomo. Būtent pastarosiose 17-metis pakilo aukščiausiai. Didžiojo slalomo rungtyje, kurioje jaučiasi geriausiai, lietuvis užėmė 28 vietą.

„Varžybos užbaigtos sėkmingai, pasiektas puikus rezultatas. Manau, kad tai, kad šiose žaidynėse Luca finišavo visose keturiose rungtyse yra išties geras rezultatas. Mums vertingiausia, turbūt, 28 vieta didžiojo slalomo varžybose. Ne tik dėl aukščiausios vietos, bet ir mažiausio atsilikimo nuo laimėtojų“, – sakė sportininką treniruojantis tėtis Cristianas Poberai.