logo
days
hours
mins
secs
Pijus Baniulis (OIS/Joel Marklund. Handout image supplied by OIS/IOC)
27
Jan
#JOŽ
Jaunimo olimpinėse žaidynėse Lietuvos slidininko arsenalą papildė nauji šuoliai

Savaitgalį Gangvono provincijoje, Pietų Korėjoje toliau vyksta jaunimo žiemos olimpinės žaidynės. Šeštadienį didžiojo šuolio („big air“) rungties atrankos varžybose dalyvavo slidinėjimo laisvuoju stiliumi atstovas Pijus Baniulis.

Pirmojo nusileidimo metu 17-metis lietuvis surinko 67,75 taškus ir rikiavosi 11 vietoje. Antrajame nusileidime P. Baniuliui pavyko pagerinti rezultatą – jis surinko 69 taškus, tačiau to nepakako patekti į finalą.

Lietuvis bendroje įskaitoje užėmė 14 vietą ir aplenkė 8 varžovus. Iš viso į finalą pateko 10 atletų.

„Esu patenkintas rezultatu. Žinoma, visada galima geriau, bet džiaugiuosi tuo, ką pavyko padaryti. Dabar belieka dirbti ir stengtis gerinti rezultatus“, – sakė sportininkas.

Verta paminėti, kad į sekmadienį vyksiantį finalą nepateko nė vienas JAV atstovas, tarp jų ir užvakar „slopestyle“ rungtyje auksą iškovojęs Henry Townshendas.

„Tai tik įrodo, koks dinamiškas yra šis sportas.

O kalbant apie Pijų, per apšilimą jis atliko mūsų pasirinktą triuką ir prieš startą jautėsi gerai. Tačiau pirmajame nusileidime vietoj planuoto triuko Pijus atliko kiek mažiau sudėtingą – pritrūko pusės apsisukimo. Antrajame, kaip ir planavome, Pijus atliko triuką, kurio anksčiau per varžybas nebuvo daręs, tačiau to neužteko patekti į finalą. Viską lėmė atlikimo detalės.

Apskritai esame patenkinti, kad abejų rungčių metu pavyko atlikti daug naujų triukų. Stengėmės ir darėme ką mokame geriausiai. Taip pat žinome, kur reikia tobulėti“, – kalbėjo sportininko treneris Mantas Točelis.

Šiose žaidynėse jis taip pat dalyvavo „slopestyle“ rungtyje, kur liko vos per žingsnį nuo finalo – užėmė 11 vietą.

Didžiojo šuolio rungtyje taip pat turėjo dalyvauti kita Lietuvos atstovė Ugnė Paulavičiūtė, tačiau dėl treniruotėje patirtos traumos sportininkė nestartavo.

Lietuvos slidinėjimo laisvuoju stiliumi atstovai jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvavo pirmą kartą.