Šeštadienį į Palangos sporto centrą susirinko šimtai darželinukų – šurmuliavo jau priešpaskutinis rekordinio „Lietuvos mažųjų žaidynių“ sezono didysis festivalis.
Renginyje sportines rungtis išbandyti ir skirtingus judesius lavinti susitiko 35 ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos iš Kretingos, Šilutės, Gargždų, Mažeikių, Plungės, Šilalės, Tauragės, Telšių bei Jurbarko.
Kiekvieną komandą sudarė 3 mergaitės, 3 berniukai ir 2 pedagogai. Renginio pagrindas – skirtingų estafečių varžybos. Specialios užduotys yra skirtos visapusiškam vaikų fizinių savybių lavinimui. Net 280 festivalio dalyvių bėgiojo, šuoliavo, laipiojo, treniravo pusiausvyrą ir žaidė žaidimus, lavinančius skirtingus judesius.
Šventės metu dalyvius aplankė ir veiklas stebėjo olimpietis, dviratininkas Gediminas Bagdonas bei jaunimo olimpinių žaidynių laimėtoja, plaukikė Agnė Šeleikaitė. Vaikystėje plaukimą pamilusi mergina yra tikra – pedagogo ar trenerio vaidmuo formuojant požiūrį į fizinį aktyvumą, yra labai svarbus.
Agne, nuo kelių metų pradėjote sportuoti ir kaip prasidėjo jūsų kaip sportininkės kelias?
Plaukimą lankyti pradėjau nuo aštuonerių. Į baseiną atėjau, nes mėgau vandenį ir norėjau išmokti plaukti. Buvo visko – ir patiko, ir nepatiko, bet galiausiai net nepastebėjau kaip pradėjau nebe lankyti, o sportuoti plaukimą, dalyvauti varžybose.
Kaip manote, kas jus labiausiai įkvėpė būti ir išlikti fiziškai aktyvia?
Šeima. Turiu aktyvią šeimą, kuri neįsivaizduoja savo gyvenimo be sporto, todėl nuo pat mažumės buvo ugdomos fizinio aktyvumo vertybės bei jo nauda, todėl ir mano gyvenime sportas tapo neatsiejama dalis.
Projekto metu fizinį vaikų aktyvumą skatina profesionalūs treneriai bei pedagogai. Koks, jūsų nuomone, yra jų vaidmuo siekiant sukurti vaikams džiaugsmą judėti?
Manau, kad vaidmuo yra labai didelis. Sakyčiau, didžiausią įtaką daro šeima, o antroje vietoje – pedagogai bei treneriai. Visgi pedagogų bei trenerių darbas yra išmokyti vaiką fizinio aktyvumo teikiamos naudos, parodyti, jog sportas yra ne tik smagu, bet ir naudinga. Tai pat norisi, jog treneriai formuotų sveiką santykį su sportu, kad vaikas mėgautųsi procesu, o ne turėtų asociacijas su nuovargiu ar bausme.
Renginyje yra akcentuojama lyčių lygybė, kiekvieną komandą sudaro 3 mergaitės ir 3 berniukai, kurie atlieka tas pačias užduotis. Kaip manote, kiek tai svarbu jau vaikystėje?
Manau, kad visos pagrindinės vertybės yra ugdomos vaikystėje. Noriu tikėti, jog visi vaikai patys iš savęs yra tolerantiški ir tik vėliau išmoksta elgtis taip, kokį pavyzdį mato savo aplinkoje. Todėl manau, kad svarbu yra formuoti sveiką, tolerantišką individą, o viso to pradžia yra vaikystėje.
„Lietuvos mažųjų žaidynės“ jau finišo tiesiojoje. Ko norėtumėte palinkėti visiems mažiesiems sportininkams?
Noriu palinkėti, kad kiekvienas atrastų laimę fiziniame aktyvume, o jau atradę – nepamirštų ir kasdien vadovautųsi olimpinėmis vertybėmis!
8-asis žaidynių festivalis, šiemet įtraukęs net 44 tūkst. dalyvių visoje Lietuvoje, baigsis jau sekmadienį, Palangoje, kur bus surengta paskutinė finalinio etapo sporto šventė.
Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Organizatoriai – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija.
Projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas.