Kotryna Teterevova dar mažiausiai vieną kartą sugrįš į „Paris La Defense“ areną ir, gaudžiant sausakimšoms 15 tūkst. žiūrovų talpinančioms tribūnoms, mėgins įgyvendinti dar vieną savo svajonę – patekti į olimpinių žaidynių finalą.
Šįryt 200 m krūtine distancijos atrankoje 22 metų lietuvė ramiai įplaukė į pusfinalį. Nuotolį įveikusi per 2 min. 24,59 sek., ji pirmose atrankos lenktynėse finišavo ketvirta, o tarp visų 23 dalyvių Lietuvos olimpietės rezultatas buvo dešimtas. Į pusfinalį, kuris šįvakar prasidės 23.02 val. Lietuvos laiku, pateko 16 sportininkių.
K.Teterevkova aplenkė garsiausią savo treniruočių draugę Indianos universiteto komandoje amerikietę Lilly King. Dukart olimpinė ir devyniskart pasaulio čempionė finišavo 11-ta – 2 min. 24,91 sek.
Greičiausiai atrankoje plaukė Pietų Afrikos Respublikos atstovė Tatjana Smith, šiose žaidynėse triumfavusi 100 m krūtine rungtyje. 200 m nuotolio olimpinė rekordininkė (2 min. 18,95 sek.) ir Tokijo žaidynių čempionė šįkart plaukė per 2 min. 21,57 sek.
Tokijo olimpinėse žaidynėse 200 m krūtine varžybose K.Teterevkova užėmė 23 vietą. 2022 m. Europos čempionate ji iškovojo bronzą. Šių metų pasaulio čempionate lietuvė šeštu rezultatu buvo patekusi į pasaulio čempionato Dohoje finalą, tačiau jame nestartavo dėl ligos. Jai priklauso ir šios rungties Lietuvos rekordas – 2 min. 22,86 sek.
Tai bus jau antra lietuvės rungtis Paryžiaus žaidynėse – 100 m krūtine varžybose ji pateko į pusfinalį, kuriame užėmė 16 vietą.
„Dabar viskas kaip ir neblogai. Pusfinalyje matysime“, - po finišo 200 m distancijos atrankoje sakė sportininkė, 100 m ir 200 m krūtine rungties olimpinius normatyvus įvykdžiusi praėjusiais metais Kinijoje vykusioje pasaulinėje Universiadoje, iš kurios parsivežė net tris aukso medalius.
Kotryna, po olimpinio 100 m distancijos pusfinalio buvote labai nusiminusi, net nenorėjote komentuoti pasirodymo. Ar su 100 m distancija irgi siejote dideles viltis?
Nenorėjau iškart po finišo aiškintis, kas man yra. Visas tas pyktis susikaupęs, visos kitos emocijos. Nenorėjau pasakoti. Tikrai tikėjausi pasirodyti daug geriau, bet jau po posūkio supratau, kad nieko nebus. Pirmus 50 metrų gal per daug įdėjau jėgų, todėl po to jaučiau, kad greitai nepabaigsiu, nes plaukiau, o atrodo, kad nejudu į priekį.
Iki šios dienos plaukimo buvo kelios laisvos dienos. Ką per jas veikėte?
Ilsėjausi. Bet tai tikrai ne gulėjimas lovoje. Plaukiau, treniravausi, nes reikėjo ruoštis 200 m distancijai.
Visi sako, kad olimpinis baseinas – lėtas. Ar išties taip yra?
Kadangi nėra nei vieno pasaulio rekordo, galima spręsti, kad baseinas kitoks, nei įprasta. Ir gerų rezultatų sunku pasiekti.
Baseinas lėtas, bet treneris Tadas Duškinas sakė, kad jums, ištvermės sportininkei, tai daro mažiau įtakos.
Esu plaukusi ir dar seklesniame baseine, kai Kinijoje įvykdžiau olimpinius normatyvus.
K.Teterevkova 200 m krūtine rungties pusfinalyje. Vytauto Dranginio nuotr.
Kas labiau tenkintų vakare – tik finalas ar ir rezultatas svarbus?
Kadangi toks baseinas, tai rezultatą sunku vertinti, todėl būtų šaunu patekti į finalą.
Kokia bus jūsų dienotvarkė iki pusfinalio?
Kaip visada – plaukimas, maistas, miegas, poilsis.
Ar uždeda kiek naštos tai, kad likote vienintelė Lietuvos plaukikė žaidynėse?
Kažkiek jaučiasi, bet tai – ne pirmas kartas. Tai jau buvo tekę išgyventi psichologiškai. Stengiuosi apie tai negalvoti.
LTOK.lt