Kovo 28 dieną baigėsi Lietuvos mažųjų žaidynių (LTMŽ) pirmasis etapas, kurio metu daugiau kaip 50 tūkst. ikimokyklinukų iš visos Lietuvos – 60 savivaldybių – dalyvavo virtualiuose fizinio aktyvumo užsiėmimuose.
Mažieji žaidynių dalyviai buvo kviečiami išbandyti aštuonis skirtingus virtualius, o šiemet net ir animuotus, fizinio aktyvumo užsiėmimus. Su skirtingais treneriais vaikai sportavo povandeniniame pasaulyje, snieguotuose kalnuose, fermoje, debesyse, miške, kosmose, džiunglėse ir pievoje.
Reguliariai vykusius užsiėmimus (ne mažiau kaip tris kartus per savaitę) iliustruoja ir rekordiniai vaizdo įrašų peržiūrų skaičiai: Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) „YouTube“ paskyroje užfiksuota beveik 40 tūkstančių peržiūrų, o Lietuvos mažųjų žaidynių „Facebook“ paskyroje vaizdo įrašai buvo peržiūrėti net 103,3 tūkstančio kartų (pernai etapo pabaigoje – daugiau nei 70 tūkstančių kartų).
Projekto koordinatorė Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros asociacijos (RIUKKPA) prezidentė Audronė Vizbarienė džiaugėsi, kad idėja animuoti virtualius fizinio raštingumo užsiėmimus pasiteisino su kaupu: „Sulaukiame daug pagyrų ir padėkų dėl to, kokios spalvingos ir smagios šių metų „pamokėlės“ bei kiek daug jose yra gerų, vaikų amžiaus tarpsnį atitinkančių pratimų. Šių metų užsiėmimai ne tik skatino vaikus judėti, bet ir ugdė jų kūrybiškumą, plėtojo fantaziją, mintimis perkeldami juos į gausybę netradicinių aplinkų, – teigia ji. – Sportuoti kai kuriose iš jų kol kas atrodo kaip stebuklas, bet, gyvenimui judant tokiu pašėlusiu tempu, niekas negali garantuoti, kad šis stebuklas neišsipildys. Nuoširdžiai dėkojame projekto dalyviams už pasidalintas akimirkas, kuriose matyti, kaip susikaupę ir susidomėję mažieji atlieka užduotis prieš ekranus.“
Kaip sakė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis, baigėsi vienas smagiausių Lietuvos mažųjų žaidynių etapų. „Šio etapo metu, naudodamiesi mūsų sukurtomis virtualiomis pamokėlėmis, vaikai turėjo galimybę tobulinti savo judėjimo įgūdžius. Ši iniciatyva buvo ir yra puikus įrankis ne tik skatinti vaikų fizinį aktyvumą, bet ir prisidėti prie jų sveikos gyvensenos formavimo, – įsitikinęs organizacijos atstovas.
– LTOK vardu norime nuoširdžiai padėkoti visiems pedagogams, kurie pasitelkė šią priemonę ir įtraukė vaikus į aktyvų mokymąsi. Tikime, kad mūsų sukurtas interaktyvus ir įvairus turinys ir toliau skatins jaunąją kartą siekti aktyvumo bei motyvuos vaikų tėvelius leisti savo atžaloms išbandyti kuo įvairesnes sporto šakas.“
Pristatydami kiekvieną užsiėmimą, ikimokyklinio ugdymo pedagogų prašėme pasidalinti akimirkomis, kaip sekėsi sportuoti. Sulaukėme tūkstančių komentarų su nuotraukomis ir vaizdo įrašais. Pedagogai negailėjo pagyrų pirmajam LTMŽ 2025 etapui:
Utenos lopšelis-darželis „Pasaka“ dėkoja Jūsų komandai už puikų darbą, vaikai už smagius užsiėmimus. Smagu buvo būti kartu!
Išties labai visi užsiėmimai buvo smagūs ir įdomūs ne tik vaikams, bet ir mokytojoms! Labai ačiū Jums ir džiaugiamės, kad galime dalyvauti kartu!
Klaipėdos lopšeliui-darželiui „Žemuogėlė“ labai patiko visi užsiėmimai, ir norime padėkoti visai LTMŽ komandai už puikias užduotis, kurios skatino mūsų dalyvavimą ir suteikė ne tik žinių, bet ir džiaugsmo.
Patiko labai! Ukmergės vaikų lopšelis-darželis „Žiogelis“, „Meškučių“ grupės vaikai dėkoja už smagius užsiėmimus!
Čia rasite visus virtualius fizinio aktyvumo užsiėmimus grojaraščiuose:
YouTube: https://youtube.com/playlist...
Facebook: https://www.facebook.com/watch/100068080744062/398228749234342
Svetainėje: https://www.mazujuzaidynes.lt/galerija/video-galerija/37
Pedagogų vertinimu, populiariausi fizinio aktyvumo užsiėmimai sudarė aiškų top trejetuką. Pirmoje vietoje atsidūrė „Džiunglės“, surinkusios 22,5 proc. balsų – šis užsiėmimas išsiskiria dinamiškumu ir nuotykių elementais. Antroje vietoje liko „Kosmosas“ su 20,7 proc., ši veikla skatina vaikų vaizduotę ir judėjimą per įvairias erdvines užduotis. Trečiąją vietą užėmė „Fermoje“ (14,6 proc.), kuri siejama su aktyviu dalyvavimu kaimiškoje aplinkoje įkvėptose veiklose. Bendras užsiėmimų vertinimas svyravo nuo 4,70 iki 4,83 balo iš 5 galimų, tad pedagogai itin teigiamai vertina šias veiklas ir jų poveikį vaikų fiziniam aktyvumui bei įsitraukimui. Teminiai ir kūrybiškumą skatinantys užsiėmimai sulaukė didžiausio pripažinimo, o jų aukšti balai patvirtina jų sėkmingumą.
Šiais metais žaidynėse dalyvauja net 460 ikimokyklinio ugdymo įstaigų iš visų 60 Lietuvos savivaldybių.
Šiemet projekto tikslas – ugdyti Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį raštingumą, skatinant fizinį aktyvumą įvairiose aplinkose.
Antrojo etapo metu dalyviai organizuos LTMŽ festivalius savo įstaigose, o sezono pabaiga bus pažymėta penkiais finaliniais žaidynių festivaliais skirtinguose Lietuvos miestuose, kuriuose susitiks skirtingų ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos.
Projekto uždaviniai: parengti ir vykdyti reguliarius (ne mažiau kaip 3 kartus per savaitę) virtualius fizinio aktyvumo užsiėmimus ikimokyklinio ugdymo įstaigose; organizuoti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą ir pozityvias patirtis skatinančius renginius (festivalius) netradicinėse aplinkose bei plėtoti Lietuvos ikimokyklinio / priešmokyklinio ugdymo pedagogų kvalifikaciją vaikų fizinio aktyvumo skatinimo ir fizinio ugdymo srityse.
LTMŽ nuo 2014 m. organizuoja LTOK ir RIUKKPA. Projekto metu siekiama įtraukti 1,5–7 metų vaikus į jiems patrauklias fizinio aktyvumo veiklas, taip skatinant džiaugsmą sportuoti, bendrauti, patirti gerų emocijų ir nuo mažų dienų stiprinti sveikatą.