Prisodrinta adrenalino – taip galima apibūdinti penktadienio vakarą pristatytą naująją Lietuvos olimpinės komandos „LTeam“ ir „Kino pavasario“ kartu parengtą sporto filmų programą, kurioje – filmai, pasakojantys apie sporto galią įkvėpti, keisti, gydyti, teikti džiaugsmą ir padėti spręsti socialinius iššūkius. Specialaus renginio metu programą pristatė „Kino pavasario“ direktorius Algirdas Ramaška, o susirinkusius žiūrovus pasveikino Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.
„Pats esu didelis dviračių sporto entuziastas, todėl dar labiau džiaugiuosi, kad festivalyje atsirado sporto filmų programa, – neslėpė A. Ramaška. – Sportas – o kartu ir filmai apie jį – moko ištvermės, atkaklumo, tolerancijos, žmogiškumo ir vidinės stiprybės. Tikimės, kad galbūt ši programa netgi sužadins smalsumą išbandyti vieną ar kitą sporto šaką, o jei ne, bent padės atkreipti dėmesį į sportuojančius, pastebėti jų iššūkius, vidines keliones, o svarbiausia – pažinti ir geriau suprasti kitą.“
Kad sporto filmai nebėra nišiniai, skirti vien tik konkrečiai susidomėjusiems žiūrovams, patvirtina ir programos sudarytojas Edvinas Pukšta. „Sportas kine dabar prisiderina prie daugelio kitų svarbių temų, iššūkių ar net provokacijų. Anksčiau sporto temos dažniausiai atsispindėdavo labiau televizinės formos dokumentiniuose filmuose su daug kalbančių galvų. Dabar įvairios sporto šakos prasiskverbia į kokybiškus vaidybinius filmus, kuriuos pastebi ir net į konkursines programas pakviečia tarptautiniai kino festivaliai Kanuose, Venecijoje, Lokarne, Taline, Karlovi Varuose, Busane, Tokijuje ir kitur“, – pažymi jis.
„Kino gerbėjus pastaruosius metus susipažinti su sporto filmais kviesdavome į „Sporto kino festivalį“, bet šiemet nusprendėme suvienyti jėgas su „Kino pavasario“ komanda, kad neeilinės sporto istorijos pasiektų dar daugiau žmonių, – sako Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė. – Tad kviečiu sporto filmus stebėti kartu su „LTeam“ ir nepamiršti mūsų sportininkų palaikyti artėjančiose Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.“
Sporto filmų programoje – trys filmai, kuriuose tiek tikros, tiek išgalvotos istorijos pasakoja apie kelią į tobulesnį save, savo ribų peržengimą ir priverčia sportą, o kartais – ir pasaulį, išvysti kitomis spalvomis. Filmai žiūrovus nukels į pašėlusias dviračių lenktynes, supažindins su stipriomis sporto asmenybėmis ir įrodys, kad kitokią galią turintys žmonės taip pat gali būti sporto pasaulio žvaigždėmis.
Medicinos diagnostikos centras „Affidea“ pristato režisieriaus Javier Fesser „Kiti čempionai“ (Championext) – šviesi socialinė sporto komedija – kviečia su palaikyti psichikos ir fizinę negalią turinčius žaidėjus, atrandančius novatoriškų būdų varžytis dėl medalių. Prancūzų kino kūrėjos Virginie Verrier biografinė drama „Marinette“ (Marinette) vaizduoja geriausią Prancūzijos futbolininkę: ne tik jos skinamas pergales, bet ir neteisybę, nepagarbą ir slepiamą seksualinę orientaciją. O režisieriaus iš Kanados Ted Youngs filmas „Sėsk ant rato“ (Enter the Slipstream) parodo šiuolaikinius dviračių sporto gladiatorius iš arti ir atskleidžia įprastai nematomus pasiruošimo „Tour de France“ užkulisius.
Užkietėjusių dviračio sporto gerbėjų festivalyje laukia ir ypatingas renginys – kovo 16 d. vyks specialus „Kino pavasario“ filmo „Sėsk ant rato“ seansas ir susitikimas su Atėnų, Pekino ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių ir „Tour de France“ dalyviu Ignatu Konovalovu. Pokalbį moderuos dviračių sporto entuziastas Giedrius Čenkus, o jo metu iš pirmų lūpų išgirsite dar daugiau detalių apie tai, ką reiškia būti profesionaliu dviratininku.
Daugiau apie sporto programos filmus rasite ČIA. 29–asis Vilniaus miesto kino festivalis „Kino pavasaris“ vyksta iki kovo 27 d.