Elvis Žaldaris
26
Sep
#LTEAM
LTeam konferencijos atgarsiai: gilino žinias, reiškė nuomonę, įkvėpė kolegas

Nuo pat ketvirtadienio ryto į Vilniuje, Vienuolio gatvėje, esantį „Impuls“ sveikatingumo klubą sugūžėjo sporto pasaulio asai – nuo sportininkų ir trenerių iki gydytojų ir entuziastų. Čia jau trečią kartą vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) organizuojama LTeam konferencija. „Buvo tikrai naudinga, o didėjantis dalyvių skaičius tai ir rodo“, – po renginio kalbėdama su LTeam.lt vertino olimpietė Brigita Virbalytė-Dimšienė.

Konferenciją „atidarė“ diskusija itin šiuo metu aktualia tema – Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius bei LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė kalbėjo apie situaciją Lietuvos sporte bei jo perspektyvas ir kryptis. Tuo metu advokatų profesinės bendrijos „IUSTUM“ partneris Laimonas Pivoras pristatė naująją LTOK iniciatyvą teisiniais klausimais padėti sportininkams.

Susirinkusiųjų žinių bagažą pildė ir apie asmeninio prekinio ženklo svarbą kalbėjusi socialinių mokslų daktarė Dominyka Venciūtė, apie sveiką gyvenseną pranešimus skaitė sporto medicinos gydytojas Mantas Ambraška bei „Eglės Sanatorijos“ direktorius medicinai Arvydas Balčius, o sporto psichologė Rinalda Germanienė akcentavo emocijų valdymo ir savikontrolės svarbą.

„Diskusijos ir pranešimai buvo labai koncentruoti ir aktualiausiais šių dienų klausimais – pasiklausius patirčių iš kitų savo sričių profesionalų, visa tai galima pritaikyti sau: skatina susiimti, susimąstyti apie papildomus esamus resursus, kurie padėtų pagerinti gyvenimą, kad jis būtų efektyvesnis ne vien sporte, bet ir kasdieninėje veikloje“, – įspūdžiais dalijosi B. Virbalytė-Dimšienė, kuri ne tik klausėsi pranešimų, bet ir pati dalinosi savo patirtimi.

Žurnalistė kartu su olimpiniu vicečempionu irkluotoju bei tuo pačiu verslininku Mindaugu Griškoniu ir profesionaliu golfo žaidėju, treneriu bei marketingo vadovu Juozapu Budrikiu susirinkusiai auditorijai atskleidė dvigubos karjeros sunkumus bei privalumus ir kalbėjo apie antrosios karjeros svarbą profesionaliam atletui.

„Ne tik sportininkai, bet ir daugelis žmonių gyvenime dažnai bijo imtis pokyčių, tačiau mes savo pavyzdžiais galėjome parodyti, kad esant efektyviam laiko planavimui galima turėti dvi, o gal net tris karjeras ar sritis, kuriose gali save realizuoti. Labai džiaugiuosi, kad per savo asmeninę istoriją galiu įkvėpti kitus. Visą gyvenimą galvojau, kad darau kažką blogai, bet visgi gerai, kad buvau atkakli ir užsispyrusi ir siekiau antrosios karjeros – dabar esu pateikiama kaip geras pavyzdys“, – pabrėžė jau 13 metų žurnalistinę ir sportinę veiklą derinanti Brigita.

LTeam konferencijos žvaigždės statusą patvirtino specialiai iš JAV į Vilnių tik renginio išvakarėse atvykęs sporto fiziologas Genadijus Sokolovas. FINA ekspertas ir aukštų pasiekimų direktorius JAV Olimpinių treniruočių centre skaitė pranešimą apie persitreniravimo grėsmes ir vedė praktinį užsiėmimą.

Dėl mokslininko, kuris yra treniravęs 23-ijų olimpinių aukso medalių laimėtoją Michaelą Phelpsą, paskaitų specialiai iš Kauno ir kitų šalies miestų sugūžėjo dešimtys vandens sporto atstovų – ne tik atletai, bet ir treneriai, specialistai.

„Ypač smagu matyti savo buvusius studentus iš Lietuvos sporto universiteto, kurie dabar dirba treneriais. Visuomet smagu juos pamatyti, be to, sutikau jau daug metų nematytus kolegas, – šypsojosi G. Sokolovas. – Dalintis patirtimi yra gerai ir tiems, kurie dalinasi, ir tiems, su kuriais dalinasi. Visuomet atsiranda klausimų, kurie veda prie naujų idėjų, kaip dar patobulėti. Jeigu nesidalinsime patirtimi – sustosime ir nebesivystisime.“

Be jo vertinga patirtimi dar pasidalino iš mėgėjų suburtą ledo ritulio klubą „Hockey Punks“ Lietuvos vicečempionu pavertę Andrius Budreika ir DJ Mamania, ERGO Lietuvoje generalinis direktorius Tadas Dovbyšas ir Lietuvos regbio federacijos generalinis sekretorius Irmantas Kukulskis atskleidė lyderystės ir komandos vedimo į sėkmę paslaptis, o LTOK olimpinio sporto direkcijos vadovas Einius Petkus papasakojo naujausią informaciją apie sąlygas Tokijuje ir situaciją dėl potencialaus Lietuvos sportininkų skaičiaus šiame Japonijos mieste 2020 metais vyksiančiose olimpinėse žaidynėse.

„Aš kaifuoju nuo tokių konferencijų, kuriose galiu kažką naujo sužinoti, galiu diskutuoti, galiu pati dalintis savo patirtimi ar galiausiai paprieštarauti, nes tai verčia tobulėti ir judėti į priekį, – įspūdžiais dalijosi iš Šiaulių atvykusi olimpietė bėgikė Eglė Balčiūnaitė. – Kai kurios paskaitos priminė žinias. Pavyzdžiui apie psichologiją – padėjo atnaujinti žinias, pagalvoti, ką kitaip galėdavau anksčiau daryti. Pasiklausęs pradedi galvoti. Tie patys Sokolovo tyrimai, patarimai, metodai buvo neįkainojamos žinios.“

Be Eglės LTeam konferencijoje buvo galima išvysti ir dar kelias dešimtis žinomų šalies sportininkų: olimpinių medalininkų penkiakovininkų šeimą Laurą Asadauskaitę ir jos vyrą Andrejų Zadneprovskį, olimpinės bronzos laimėtoją irkluotoją Mildą Valčiukaitę, pasaulio čempioną kanojininką Henriką Žustautą, baidarininkus Igną Navakauską, Edviną Ramanauską, Andrejų Olijniką ir Ričardą Nekriošių, būsimą Tokijo olimpinių žaidynių dalyvę buriuotoją Viktoriją Andrulytę ir taip pat kelialapį iškovojusią penkiakovininkę Gintarę Venčkauskaitę-Juškienę, sprinterę Evą Misiūnaitę, tinklininkę Urtę Andriukaitytę, biatlonininką Tomą Kaukėną, kalnų slidininkę Ievą Januškevičiūtę ir kitus.