Praėjusią savaitę Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) koridoriuose būriavosi geriausių sporto iniciatyvų autoriai, pretendavę į programos „LTeam START UP“ finasinę paramą. Po pristatymų komisija finansavimą skyrė 15 projektų. Jiems išsdalinti 25 tūkstančiai eurų.
Programa „LTeam START UP“ – tai Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Lietuvos olimpinio fondo (LOF) projektas, skirtas didinti fizinį aktyvumą ieškant iniciatyvių lyderių, skatinant juos kurti ir vykdyti fizinio aktyvumo projektus bei remiant jų įgyvendinimą pinigine parama.
Programos prioritetai – dalyvių ir žiūrovų skaičius, amžiaus grupių įvairovė, naujų ar mažiau žinomų sporto šakų, netipinių fizinio aktyvumo formų populiarinimas, vietos bendruomenės bei mažiau fiziškai pajėgių ar žmonių su negalia įtraukimas į projektą.
Šiemet buvo sulaukta net 307 paraiškų, iš kurių pirmojo etapo komisija atrinko 22 verčiausias idėjas. Jų autoriai prieš komisiją pristatė prezentacijas, po kurių paaiškėjo, kad finansavimo sulaukė net 15 projektų.
„Start Up idėja tikrai puiki ir susidomėjimas sporto visuomenėje juo buvo didžiulis. Manau tai rodo, kad daug organizacijų turėjo slaptų svajonių, bet trūko kažkokio postūmio. Dabar daug žmonių LTOK dėka galės įgyvendinti savo svajones ir prisidės prie sveikatingumo didinimo“, – programos sėkme džiaugėsi vienas iš antrojo etapo komisijos narių Nacionalinės sportininkų asociacijos prezidentas Justinas Kinderis.
Be šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempiono sporto iniciatyvas lemiamame etape vertino ir finansimą skirstė LTOK darbuotoja olimpinė čempionė Vida Vencienė, LOF stratrginių projektų vadovas Liutauras Radzevičius, Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) atstovas Marius Grinbergas, Lietuvos sporto aktyvistas Algimantas Jucevičius ir Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.
Kiekvienam projektui buvo skirta nuo 1000 iki 2500 eurų. Tarp 15 laimėtojų atrinktos buvo šios sporto iniciatyvos: Nemokamos riedslidžių treniruotės (žiemą – treniruotės lygumų slidėmis); Frisbee visiems, Golfas – sveikesniems ir laimingesniems vilniečiams; LTEAM vaikų buriavimo taurė Trakuose, Sportas kartu: gera daryti gera; Lietuvos triatlono taurės organizavimas ir vykdymas; Dializuojamų, laukiančių organo transplantacijos ir gyvenančių su donoro organu asmenų, bei visuomenės sveikatos stiprinimas skatinant fizinį aktyvumą ir aktyvų laisvalaikio praleidimą; Pasaulinė orientavimosi diena; „VISI VAROM’i padangų treniruotės“; Lietuvos bėgimo taurės organizavimas ir vykdymas; Banglenčių stovykla „Surf Camp“; Neįgaliųjų integracija per sportinę veiklą „Sporto magija“; Sveika gyva, Šimtmečio dvasia; Aklųjų ir silpnaregių masinis fizinis aktyvumas; „Pažink krepšinį su Krepšinio mokykla „Žalgiris“.
„Labai džiaugiamės tokiu didelio sporto entuziastų susidomėjimu. Gerų idėjų buvo tikrai labai daug, todėl komisijai nebuvo lengva išrinkti geriausias. Šios programos sėkmę galima įžvelgti ir vienos iniciatyvos pavyzdžiu – vienos paraiškos davėjai, net ir nepatekę į antrąjį etapą, nusprendė vis tiek įgyvendinti savo idėją. Tai įrodo, kad ne tik pinigai, bet ir padrąsinimas gali teigiamai prisidėti prie žmonių sportinių iniciatyvų“, – akcentavo LOF direktorius Mantas Marcinkevičius.
Kiekvienas finansinės paramos gavėjas, įvykdęs projektą, per 30 kalendorinių dienų privalės pateikti projekto ataskaitą. Didžiausio pasisekimo sulaukusios iniciatyvos bus aprašytos ir LTeam.lt svetainėje.