19
Jun
#LTEAM
Lankininkė Inga Timinskienė svajoja apie olimpines žaidynes

Neseniai Hertogenbose, Nyderlanduose, vykusiame pasaulio šaudymo iš lanko čempionate Inga Timinskienė tapo dviejų Lietuvos rekordų bendraautore.

Moterų olimpinių lankų grupės atrankoje Lietuvos komanda – Inga Timinskienė, Kristina Abramaitytė ir Paulina Ramanauskaitė – surinko 1759 taškus ir net 43 taškais pagerino nuo 2010 m. gyvavusį šalies rekordą. Tai leido komandų įskaitoje užimti 41 vietą, kuri tokio rango varžybose yra aukščiausia mūsų šalies istorijoje.

Naują mišrių porų Lietuvos rekordą pagerino I.Timinskienė ir Dalius Mačernis.

Antrosiose Europos žaidynėse Minske šaudymo iš lanko varžybose Lietuvai atstovaus viena sportininkė – I.Timinskienė. Kokie sportininkės planai Baltarusijos sostinėje? Apie tai ji pasakojo traukinyje Vilnius – Minskas pakeliui į kaimyninę šalį.

-Inga, kokioje rungtyje dalyvausite Minske?

-Olimpinėje distancijoje. Būsiu vienintelė Lietuvos atstovė tarp 64 sportininkių. Šaudysiu iš 70 m atstumo. Kvalifikacinėse varžybose bus šešios serijos po šešis šūvius. Tada pertrauka, o po jos dar kartą 6×6.

-Koks rezultatas Europos žaidynėse jums būtų labai geras?

-Šį sezoną mano geriausias rezultatas yra 611 taškų. Jeigu Minske surinkčiau apie 620 taškų, būtų labai gerai.

-Kokio svorio jūsų lankas? Sportininkai rungiasi vienodo svorio įrankiais ar galimos variacijos?

Maniškis sveria lygiai 3 kg. Kokio svorio lanką pasirinkti, sprendžia pats sportininkas. Šaudo su tokiu, kuris jam patogiausias.

-Šaudyti iš lanko pradėjote gan vėlai. Kaip atradote šį sportą?

-Buvau beveik aštuoniolikos, mokykloje Druskininkuose žaidžiau tinklinį. Lanką pirmą kartą į rankas paėmiau dvyliktoje klasėje, viename iš miesto sporto klubų. Prilipo. Pradėjau treniruotis, dalyvauti varžybose. Šaudžiau penkerius metus studijuodama Vilniuje. Šaudydama iš lanko susipažinau su būsimu vyru Ugniumi. Baigę mokslus sukome galvas, kur įsikurti. Supratome, kad norime plėtoti mėgstamą veiklą kituose Lietuvos miestuose, parodyti platesnei auditorijai koks geras užsiėmimas šaudymas iš lanko. Kelioms savivaldybėms parašėme laiškus ir išdėstėme savo planus. Vienas pirmųjų atsiliepė Alytus. Ten ir nuvykome 2012-aisiais. Buvome šiltai sutikti, nors mieste nebuvo nei vieno mūsų sporto šakos klubo.

-Gyvenate ir pati treniruojatės bei su vaikais, jaunimu dirbate Alytuje. Kokios ten sąlygos?

-Dabar sąlygos jau geros ir pačiai treniruotis, ir ugdyti jaunimą. Klube treniruojasi 15 suaugusių šaulių, turime neįgaliųjų grupelę, o vaikus pradedame treniruoti nuo trečios klasės. Kartu su manimi treneriu dirba sutuoktinis Ugnius, kuris pagal galimybes taip pat dalyvauja Lietuvos ir kaimyninių valstybių varžybose, gal tik rečiau aukščiausio lygio. Oficialiai Ugnius ne tik mano sutuoktinis, bet ir treneris (šypsosi).

-Ar turite ambicijų patekti į olimpines žaidynes?

-Dabar jau taip. Turiu daugiau laiko treniruotis, rezultatai auga. Tiesa, iškovoti kelialapį į po metų vyksiančias Tokijo olimpines žaidynes vilčių maža. O štai dėl vietos 2024-aisiais Paryžiaus žaidynėse žadu pakovoti. Olimpinėse žaidynėse dar nedalyvavo nei vienas lankininkas iš Lietuvos. Smagu būtų tapti pirmąja.

Antrosiose Europos žaidynėse iš viso dalyvaus 4082 atletai. Žaidynių programą sudarys 15 sporto šakų, 23 rungtys. Aštuoniose iš jų bus vykdoma kvalifikacija į 2020 m. Tokijo olimpines žaidynes.

Lietuvai žaidynėse atstovaus 73 sportininkai – 32 moterys, 41 vyras. Mūsiškiai dalyvaus 3×3 krepšinio, sportinio šaudymo, šaudymo iš lanko, lengvosios atletikos, bokso, sambo, dziudo, imtynių, badmintono, kanojų ir baidarių irklavimo, gimnastikos, dviračių sporto bei stalo teniso varžybose.

Lietuvos komandą į Europos žaidynes veža „Lietuvos geležinkeliai“. Į Minską šiuolaikiškais traukiniais LTeam komandos nariai keliauja iš Vilniaus.